Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Mozart kontra Sinatra – multimedialna podróż przez muzykę i sztukę XIX i XX wieku

28 listopada na scenie Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego wystąpił pan Mirosław Witkowski, który zabrał dzieci i młodzież w niezwykłą podróż po gatunkach muzycznych. Obok niego na scenie pojawili się wokaliści Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce, pod kierownictwem pani Beaty Czajki Rolińskiej oraz Zespół Wokalno-Taneczny E-Vicol ze Szkoły Podstawowej w Dobczycach pod opieką pani Luizy Zając.„Mozart kontra Sinatra – Multimedialna podróż przez muzykę i sztukę XIX i XX wieku. Między muzyką klasyczną, a rozrywkową: symbioza, czy odwieczna walka o ideały muzyczne?” – to IV edycja cyklu wydarzeń kulturalno – interdyscyplinarnych na terenie Małopolski, mających na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży kanonów muzycznych ostatnich stuleci, a także wspieranie uzdolnionej artystycznie młodzieży. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu stał się jednym z 19 partnerów projektu. Koncert galowy poprzedzony został warsztatami muzycznymi z panem Mirosławem Witkowskim – solistą, pedagogiem i kompozytorem.
Prezentujemy sylwetkę autora projektu:
Mirosław Witkowski – absolwent wydział u wokalno­ aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz stypendysta Jacobs Scholarship renomowanej amerykańskiej uczelni muzycznej – Indiana University Jacobs School of Music w Bloomington (USA), gdzie ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe. Jest laureatem wielu konkursów m.in.: I nagrody w Gali Pięciolecia telewizyjnego programu „Szansa na Sukces”, międzynarodowych konkursów m.in. im. Antonina Dworaka w Karlovych Varach, im. Hariclea Darclee w Rumunii, im. Królowej Sonii w Oslo, „Seoul International Music Competition” w Seulu w Korei Poludniowej, II nagroda w konkursie wokalnym im. Livingston Mather w Cleveland (USA), II nagroda w konkursie wokalnym im. Marcelli Sembrich w Nowym Yorku. W roku tym otrzymał również stypendium Ministra Kultury w ramach prestiżowego programu „Młoda Polska” oraz stypendium „Solti Foundation” w Belgii. Laureat popularnego programu telewizyjnego „The Voice of Poland” w grupie Kayah oraz X-factor Polska edycja. W 2014 roku został finalistą (finałowa piątka) w Międzynarodowej wersji formatu show telewizyjnego X-factor.

Jako solista współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi, Opera and Ballet Theater w Bloomington (USA), operą w Sarasocie na Florydzie (USA), opera w Bambergu i Bayreuth (Niemcy) oraz operą Nancy we Francji. W swoim dorobku artystycznym posiada ponad 20 ról operowych i musicalowych. W swojej twórczości łączy z powodzeniem elementy techniki klasycznej i rozrywkowej. Brał udział w prestiżowych festiwalach rozrywkowych m.in. w: Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting „Złota Tarka”, „Porthcawl International Jazz Festival” w Walii, Festiwalu „IV Noce Teatru i Poezji” w Elblągu, „Solti Te Kanawa Accademia di Bel Canto” we Włoszech. Współpracował i koncertował w towarzystwie gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej klasycznej: Helmuth Rilling, Krzystof Penderecki, Jose Cura, Kiri Te Kanawa oraz rozrywkowej

Relacja z Koncertu Galowego i fotogaleria, UGiM

Relacja z Koncertu Galowego i fotogaleria, Dobczycki Portal Informacyjny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content