Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

BAJKOWE MELODIE – KONCERT DZIECIĘCYCH MARZEŃ

Ile frajdy może dać koncert orkiestry symfonicznej dowiedziały się w w piątkowe przedpołudnie, 3 czerwca, dzieci z wszystkich szkół i przedszkoli z gminy Dobczyce.

W auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach zgromadziło się ich ponad tysiąc. Koncert był prezentem Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce z okazji Dnia Dziecka. Wiceburmistrz Halina Adamska – Jędrzejczyk ciepło przywitała dzieci i złożyła im serdeczne życzenia.

Na scenie auli widowiskowej wystąpiła 30-osobowa Orkiestra Symfoniczna Akademii Beethovenowskiej wraz z zespołem jazzowym „Perła Band” pod batutą Sebastiana Perłowskiego. Towarzyszyli im świetni i znani wokaliści – Agnieszka Koziarowska i Marcin Jajkiewicz (śpiewał w disneyowskiej produkcji „Kraina Lodu”). Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Orkiestrze Bethovenowskiej gra Konrad Mika – nauczyciel klasy oboju Szkoły Muzycznej I stopnia w Dobczycach.

Miło było popatrzeć na uśmiech, który gościł na twarzach dzieci. Dzieci słuchały i śpiewały piosenki z najpopularniejszych bajek takich jak: Smerfy, Mulan, Mała Syrenka, Gumisie, Pszczółka Maja i Król Lew. Koncert poderwał najmłodszych również do tańca. Przy „Gumisiach” cała sala drżała od podskakujących dzieci.

Koncert miał również walor edukacyjny. Dzieci nauczyły się rozpoznawać instrumenty w orkiestrze, dowiedziały się, kto i dlaczego jest koncertmistrzem, że na kotłach się gra, a nie gotuje zupę i że gra na skrzypcach, altówce i kontrabasie jest możliwa również bez smyczka. Wspaniały kontakt z publicznością nawiązany przez prowadzących: dyrygenta Sebastiana Perłowskiego i Łukasza Kupca pełniącego rolę pana „Bethovena”, sprawił, że dzieci chętnie zgłaszały się i odgadywały zagadki muzyczne.

Najmłodsi przekonali się, że zabawa przy muzyce klasycznej jest nie tylko możliwa, ale przede wszystkim twórcza i fantastyczna!

Organizatorem koncertów było Biuro Promocji Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce, partnerem Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Bank Spółdzielczy w Dobczycach.

Tekst: Biuro promocji UGiM

Galeria zdjęć – Bajkowe Melodie, I Koncert

Galeria zdjęć – Bajkowe Melodie, II Koncert

Skip to content