Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Letnie sukcesy Sekcji Wokalnej MGOKiS

Sekcja Wokalna, założona w 2014 roku, przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach, już w pierwszych miesiącach swojego istnienia pokazała,  że zrzesza niezwykle uzdolnioną wokalnie młodzież.Młodzi artyści przez kolejny rok szkolny, doskonalili swoje umiejętności muzyczne oraz warsztat pod okiem pani instruktor Beaty Czajki-Rolińskiej.  Dobra forma młodych artystów przełożyła się na zdobywanie licznych nagród i wyróżnień w konkursach wokalnych na szczeblu lokalnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Rok szkolny 2015/2016 zakończył się dla uczestników zajęć Sekcji Wokalnej MGOKiS bardzo dobrze. 15 czerwca 2016 roku, w popularnej muszli koncertowej w Rabce-Zdroju odbył się,  już po raz czwarty, Festiwal Piosenki Angielskiej, organizowany przez Małopolskie Centrum Edukacji i Akademię Języka Angielskiego „Perfect”. Tłumy młodych ludzi zalały miasto i amfiteatr, żeby popisać się swoimi umiejętnościami muzycznymi i językowymi. W Festiwalu wzięło udział 270 młodych artystów z całej Małopolski. Reprezentantki Dobczyc: Maja Kowalska, Emilia Małż i Agnieszka Wójcik – znalazły się w finałowej 40-tce. Wszystkie dziewczęta zakończyły Festiwal na bardzo wysokich miejscach: Emilia Małż zdobyła I miejsce w kategorii szkół podstawowych, Agnieszka Wójcik- Wyróżnienie I Stopnia w kategorii szkół gimnazjalnych, natomiast Maja Kowalska – III miejsce w tej samej kategorii.

Galeria Zdjęć – Festiwal Piosenki Angielskiej

W dniach 18-19 czerwca 2016 r. odbył się III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Na podstawie nagrań zakwalifikowały się do niego aż 4 wokalistki naszej sekcji: Jolanta Gil, Ewa Skóra oraz duet Gabriela Murzyn i Zuzanna Węglarz.

Zuzia i Gabrysia, najmłodsze uczestniczki festiwalu, wywalczyły II miejsce.

Galeria zdjęć – III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej

Serdecznie gratulujemy!!!!!

 

 

 

 

Skip to content