Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z listą zajęć, na które prowadzone są zapisy na rok 2022 na 2023. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Kapeli ZPiT Dobczyce, z motywem skrzypaczki w stroju ludowym na tle miasta. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do ZPiT Dobczyce, z motywem tancerki w stroju ludowym na tle miasta. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji baletowej, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Big Bandu Dobczyce, z motywem saksofonu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji gimnastyki sportowej, z motywem młodego gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Zespołu Intox, z motywem tancerki. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Orkiestry Dętej Dobczyce,, z motywem saksofonu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji gimnastyki korekcyjnej, z motywem ćwiczących dzieci. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia plastyczne, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia K-POP Dance, z motywem tancerki. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia Latino Solo, z motywem tancerki. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia Sekcji Wokalnej "Muzopozytywni" z motywem mikrofonui. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia K-POP Dance, z motywem tancerzy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na warsztaty teatralne, z motywem sceny i masek Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia umuzykalniające, z motywem dzieci grających na instrumentach. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

„Słodki drań” – komediowy spektakl edukacyjny z Dariuszem Gnatowskim

13 listopada 2016 roku, o godzinie 17:00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach odegrany został spektakl edukacyjny „Słodki Drań”, na który zaprosiła Fundacja „Wstańmy Razem Aktywna Rehabilitacja”.

Spektakl, komediowy, współfinansowany ze środków programu ASOS Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dedykowany był przede wszystkim osobom chorym na cukrzycę, ich rodzinom oraz osobom zagrożonym zachorowaniem. Poprzedził go wykład fizjoterapeutki, pani Jadwigi Prażak.

„Słodki Drań” – to pełna humoru opowieść o burzliwych perypetiach wybitnego dyrygenta, który nie może poradzić sobie z chorobą. Z początku wypiera fakt, iż jest przewlekle chory i lekceważy wszystkie niebezpieczne powikłania. Jednak dzięki wsparciu bliskich oraz wykwalifikowanych specjalistów udaje mu się powrócić do zdrowia, pracy zawodowej i pasji. Autorem sztuki jest aktor i dramaturg Jan Jakub Należyty, znany m.in. ze spektakli komediowych takich jak: „Andropauza. Męska rzecz”, „Zachcianki, czyli baby blues” czy „Trzy razy łóżko”.
W roli głównej można było zobaczyć znanego i lubianego aktora – Dariusza Gnatowskiego, który był jednocześnie reżyserem spektaklu. Obok niego na scenie pojawili się krakowscy aktorzy, tacy, jak Andrzej Róg, Ewa Romaniak i Agata Woźnicka. Publiczność zgromadzona na widowni nagradzała aktorów podczas całego trwania spektaklu salwami śmiechu, a po jego zakończeniu – gromkimi brawami. Opowiedziana z przymrużeniem oka historia, miała na celu zwrócenie uwagi na istnienie poważnych problemów zdrowotnych, których nie można bagatelizować. Z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, da się wyjść, przy odrobinie wsparcia.

Cukrzyca stała się chorobą cywilizacyjną. Późne rozpoznanie, niezdrowy tryb życia i niewłaściwa opieka medyczna zwiększają ryzyko wystąpienia groźnych powikłań. Jedynie wiedza i odpowiednia profilaktyka pozwolą uchronić się przed ich wystąpieniem lub znacząco opóźnić ich rozwój. Dlatego warto TRZYMAĆ POZIOM… cukru we krwi…

Fotorelacja MGOKiS —-> przejdź

Fotorelacja DPI —> przejdź

 

Skip to content