Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Ogólnopolski sukces plastyczny Mateusza Kiszki!

„Najpiękniejsza jest moja ojczyzna”, to tytuł ogólnopolskiego konkursu plastycznego, w którym wzięli udział uczestnicy zajęć kółka plastycznego MGOKiS Dobczyce, oddział Nowa Wieś. Mateusz Kiszka zdobył w nim jedną z głównych Nagród.

XIII edycja ogólnopolskiego konkursu dziecięcej twórczości plastycznej organizowana została przez Pałac Młodzieży im. A Kamińskiego w Katowicach, oraz Stowarzyszenia Czasu Wolnego Dzieci i Młodzieży. Patronat honorowy nad konkursem objęła Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, której profesorowie, zasiadając w jury, podnieśli rangę konkursu.

Zadaniem młodych artystów było stworzenie pracy plastycznej opowiadającej o własnym regionie lub narodowych zwyczajach i tradycjach.

Na konkurs nadesłano 1388 prac z 94 placówek oświatowych. Mateusz Kiszka ( lat 7) za swą pracę przedstawiającą koszenie łanów zbóż otrzymał od jury jedną z 40 równorzędnych Nagród Głównych. To pierwszy sukces plastyczny, jaki odniósł Mateusz w swoim życiu, dlatego jego radość i duma były ogromne.

Zwycięską pracę Mateusz wykonał na zajęciach kółka plastycznego w Nowej Wsi (oddział MGOKiS w Dobczycach), prowadzonych przez Paulinę Steligę – Gryglaszewską.

Serdecznie gratulujemy!!

 

Skip to content