Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Ogólnopolski sukces młodych plastyczek z Nowej Wsi i z Dobczyc!

17 lutego 2017 roku, w Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach odbyło się wręczenie nagród w X Ogólnopolskim Konkursie plastycznym „Moja Kartka Walentynkowa”.

Jubileuszowa edycja wydarzenia, które co roku przyciąga setki młodych i dorosłych artystów, zakończyła się dla młodych plastyczek z gminy Dobczyce ogromnym sukcesem. Do tegorocznej edycji konkursu napłynęło ponad 500 prac z całej Polski. Jury przyznało dwa pierwsze, dwa drugie, trzy trzecie miejsca i kilka wyróżnień, bez podziału na kategorie wiekowe. Cechą wyróżniającą konkurs na tle innych wydarzeń artystycznych o podobnym charakterze jest to, że zarówno dzieci, jak i dorośli oceniani są na równych prawach. Tym bardziej cieszy fakt, że 3 spośród 6 nagród głównych trafiły do uczestniczek zajęć kółka plastycznego MGOKiS.

I miejsce w konkursie zdobyła Zuzanna Zych (kółko plastyczne MGOKiS, oddział Nowa Wieś), II miejsce zdobyła Zuzanna Węgrzyn (kółko plastyczne MGOKiS Dobczyce, grupa starsza), a III miejsce – Wiktoria Ćwierz ( kółko plastyczne MGOKiS, oddział Nowa Wieś). Wyróżnienie trafiło do Barbary Kiszki (kólko plastyczne MGOKiS, oddział Nowa Wieś). Wszystkie laureatki konkursu uczęszczają na zajęcia plastyczne Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach (oddział Nowa Wieś lub Dobczyce), prowadzone przez panią Paulinę Steligę – Gryglaszewską.

Zuzanna Węgrzyn, Zuzanna Zych, pani Paulina Steliga Gryglaszewska oraz Małgorzata Bławut (trzykrotna laureatka konkursu) wzięły udział w uroczystym wernisażu prac, połączonym z wręczeniem nagród. Po raz pierwszy w historii konkursu przyznano także specjalną Nagrodę Jubileuszową, którą otrzymał Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, oddział w Nowej Wsi.

Serdecznie gratulujemy Laureatkom konkursu i Pani Instruktor znakomitych sukcesów!!

I miejsce: Zuzanna Zych

 

II miejsce – Zuzanna Węgrzyn

 

Wiktoria Ćwierz – III miejsce

 

Barbara Kiszka – Wyróżnienie

Skip to content