W pierwszy weekend marca, po raz pierwszy w Dobczycach, rozgrywane były Halowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów w Łucznictwie.
Mistrzostwa odbywały się w hali sportowej RCOS Regionalne Centrum Oświatowo – Sportowe w Dobczycach. Organizatorami wydarzenia byli: Polski Związek Łuczniczy, Małopolski Związek Łuczniczy i Uczniowski Klub Sportowy Ósemka – Kraków. Partnerami wydarzenia była Gmina Dobczyce oraz MGOKiS Dobczyce.Zastępca burmistrza Pani Halina Adamska – Jędrzejczyk oraz Dyrektor MGOKiS Pan Andrzej Topa zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami za pomoc w organizacji mistrzostw. Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objął pan Józef Pilch – Wojewoda Małopolski.
WYNIKI:
X HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW
Miejsca w finałach Indywidualnej Olimpijskiej Rundy FITA
MĘŻCZYŹNI – ŁUKI KLASYCZNE
1 Czapczyk Marcin – AZSOŚ Poznań
2 Banaszak Jakub – BKS Bydgoszcz
3 Makowski Dominik – KS Obuwnik Prudnik
4 Marzec Paweł – UKS Talent Wrocław
KOBIETY – ŁUKI KLASYCZNE
1 Farasiewicz Karolina – KS Obuwnik Prudnik
2 Sułowska Antonina – SŁ Marymot Warszawa
3 Grzyśka Kinga – MLKS Czarna Strzała Bytom
4 Drogosz Renata – KS Społem Łódź
MĘŻCZYŹNI ŁUKI – BLOCZKOWE
1 Przybylski Łukasz – KS A3D Toszek Boguszyce
2 Fularski Jakub – MGOKIS Dobczyce
3 Chojnacki Michał – Mazowsze Teresin
ZESPOŁY MIESZANE MIKST – MŁODZIEŻOWCY ŁUKI KLASYCZNE
1 UKS Talent Wrocław I – Marzec Paweł, Huk Anna
2 KS Obuwnik Prudnik I – Helbin Kasper, Farasiewicz Karolina
3 KS Społem Łódź I – Basiuras Michał, Kalwinek Martyna
MĘŻCZYŹNI DRUŻYNY – ŁUKI KLASYCZNE
1 KS Obuwnik Prudnik – Helbin Kasper, Makowski Dominik, Jaślar Rafał
2 SŁ Marymot Warszawa – Pietrusiński Ludwik Gustaw, Sawicki Piotr, Suchoński Michał
3 UKS Talent Wrocław – Marzec Paweł, Grec Michał, Pajączek Jakub
KOBIETY DRUŻYNY – ŁUKI KLASYCZNE
1 PTG Sokół Radom – Pietrzyk Małgorzta, Benerat Eliza, Pawlina Maja
2 KS Społem Łódź – Kalwinek Martyna, Drogosz Renata, Olak Katarzyna
3 MLKS Czarna Strzała Bytom – Grzyśka Kinga, Kazyk Sandra, Pieprzyca Anna
XXXII HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W ŁUCZNICTWIE
Miejsca w finałach Indywidualnej Olimpijskiej Rundy FITA
JUNIORZY – ŁUKI KLASYCZNE
1 Ogrodowczyk Mateusz – AZSOŚ Poznań
2 Czyż Tomasz – CWKS Resovia Rzeszów
3 Patryas Dominik – LKS Łucznik Żywiec
3 Salicki Jan – KSŁ Mewa Kołobrzeg
JUNIORKI – ŁUKI KLASYCZNE
1 Zyzańska Sylwia – LKS Łucznik Żywiec
2 Zając Magdalena – SŁ Marymot Warszawa
3 Baran Aleksandra – KS Stella Kielce
3 Wacławek Sandra – KSŁ Mewa Kołobrzeg
JUNIORZY – ŁUKI BLOCZKOWE
1 Szeląg Filip – KŁ A3D Toszek Boguszyce
2 Bożek Bartosz – ULKS Zbójnik Żywiec
3 Świerkosz Marek – ULKS Zbójnik Żywiec
3 Bożek Szymon – ULKS Zbójnik Żywiec
JUNIORKI – ŁUKI BLOCZKOWE
1 Trybuła Monika – UKS Ósemka Kraków
2 Alzayany Karima – UKS Ósemka Kraków
3 Domaradzka Zuzanna – UKS Ósemka Kraków
3 Żurek Anna – UKS SMS MTB Żywiec
ZESPOŁY MIESZANE MIKST – JUNIORZY ŁUKI KLASYCZNE
1 LKS Łucznik Żywiec – Kurowski Szymon, Zyzańska Sylwia
2 SŁ Marymot Warszawa I – Starzycki Piotr, Napłoszek Kamila
3 LKS Łucznik Żywiec II – Patryas Dominik, Juszczuk Gloria
JUNIORZY DRUŻYNY – ŁUKI KLASYCZNE
1 LKS Łucznik Żywiec – Kurowski Szymon, Patryas Dominik, Slowik Konrad, Patryas Krystian
2 SŁ Marymot Warszawa – 1 Starzycki Piotr, 2 Zalewski Michał, 3 Byzdra Karol
3 UKS Tramp Jarosław – 1 Biela Jakub, 2 Siwoń Jakub, 3 Topolnicki Ryszard
JUNIORKI DRUŻYNY – ŁUKI KLASYCZNE
1 LKS Łucznik Żywiec – Zyzańska Sylwia, Juszczuk Gloria, Grzymek Zuzanna, Lach Paulina
2 SŁ Marymot Warszawa – Napłoszek Kamila, Zając Magdalena, Kwiecień Aleksandra
3 KS Stella Kielce – Baran Aleksandra, Maciejewska Marta, Żelazna Oliwia
JUNIORKI DRUŻYNY ŁUKI – BLOCZKOWE
1 UKS Ósemka Kraków – Trybuła Monika, Domaradzka Zuzanna, Alzayany Karima
2 LKS Łucznik Żywiec – Łukaszek Natalia, 2 Adamczyk Paulina,3 Kolec Żaneta
3 ULKS Zbójnik Żywiec – Niewdana Joanna, Piela Wioletta, Dyrlaga Magalena
Podczas zawodów, rywalizowali zawodnicy reprezentujący kluby z całej Polski:
– KS Agros Zamość
– Klub Sportowy ROKIS
– Klub Łuczniczy – A3D Toszek Boguszyce
– LKS Łucznik Żywiec
– Gmina Teresin-GOSIR
– KSŁ Mewa Kołobrzeg
– UKS Tramp Jarosław
– UKS Puszcza Supraśl
– KS Stella Kielce
– ŁKS Sagit Humniska
– GLKS Dobrcz
– KS Obuwnik Prudnik
– UKS Hubal Bialystok
– UKS Piątka Zgierz
– SCSE Strzelin
– Łuczniczy Klub Sportowy Radom
– ULKS Grot Zabierzów
– ULKS Grot Bodzentyn
– Stowarzyszenie „Łuczniczy Marymont”
– UKS „Grot” Ruda Śląska
– MLKS Czarna Strzała Bytom
– MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
– MRKS Gdańsk – Łucznictwo
– KS Drukarz – Sekcja Łucznicza Warszawa
– KS Leśnik Poznań – łucznictwo
– UKS Talent Wrocław
– GLKS Unia Pielgrzymka
– Sekcja łucznicza KS Płaszowianka Kraków
– UKS Ósemka Kraków
– Sekcja Łucznicza MGOKiS Dobczyce
– PTG Sokół Radom
– KS „Boruta” Zgierz
– AZSOŚ Poznań
– BKS Bydgoszcz
– Sekcja łucznicza KS Społem Łódź
– Resovia Rzeszów
TEKST: Dobczycki Portal Informacyjny, Karolina Machnicka, Paweł Reszka
GALERIA ZDJĘĆ —> Dobczycki Portal Informacyjny