Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Koncert Orkiestr: „Wigan Youth Symphony Orchestra” oraz „Wigan Youth Jazz Orchestra”

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach serdecznie zaprasza na koncert znakomitych orkiestr z Wielkiej Brytanii. 23 sierpnia 2018 roku, o godz. 19:00, w auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach (ul. Szkolna 43) zagra „Wigan Youth Orchestra” pod dyrekcją Richarda Waldocka oraz „Wigan Youth Jazz Orchestra” pod dyrekcją Davida J. Little. Bilety na to niezwykłe wydarzenie, w cenie 10 zł, można nabyć w biurze MGOKiS Dobczyce (Dobczyce, ul. Szkolna 43, pokój 43, tel. 12 27 16 757 lub 533 990 660) oraz bezpośrednio przed koncertem. Dzieci do 12 roku życia wstęp wolny.

„Wigan Youth Symphony Orchestra” oraz „Wigan Youth Jazz Orchestra”, to dwa duże zespoły muzyczne, których siedzibą jest Wigan, 80-tysięczne miasto położone w północno-zachodniej części Anglii, w okolicach Manchester, Liverpool i Preston. W zespołach gra młodzież w wieku 12 – 18 lat. orkiestry koncertują wspólnie jako orkiestra symfoniczna, ale „Wigan Youth Jazz orchestra” daje też własne koncerty z repertuarem „lżejszym” na który składają się standardy muzyki jazzowej, muzyka filmowa oraz jazzowe opracowania największych „przebojów” muzyki klasycznej. Orkiestry występują regularnie w różnych miastach na Wyspach Brytyjskich, współpracują również z „dorosłymi”, profesjonalnymi zespołami, m.in. ze słynną „BBC Philharmonic Orchestra”. Orkiestry odwiedziły już Włochy, teraz po raz pierwszy odwiedzą Polskę.

W programie m.in. muzyka Czajkowskiego, Barbera, Elgara, Sibeliusa, Beethovena oraz standardy muzyki jazzowej i popularnej.

Serdecznie zapraszamy!!!

Skip to content