Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Koncert Wolności

Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Paweł Machnicki – Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz MGOKiS Dobczyce wraz z lokalnymi partnerami, zapraszają na KONCERT WOLNOŚCI, który odbędzie się w niedzielę 9 września o godz.15.00 w Dobczycach w ramach projektu „Małopolska – Moja Wolność”.

Koncerty Wolności to doskonała okazja dla wszystkich Małopolan do radosnego wyrażenia swojej pamięci o historycznych wydarzeniach, które doprowadziły do niepodległości oraz satysfakcji z bycia Polakiem i Małopolaninem.

Najlepsze małopolskie orkiestry, zespoły regionalne i lokalni artyści sprawią, że zabrzmi piękna muzyka i stworzą klimat do wspólnego śpiewania. Mamy nadzieję, że tysiące głosów złączy harmonia pięknych polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich, które odbiją się echem w całym regionie. Pomoże w tym z pewnością wydany na tę okazję śpiewnik, pełen patriotycznych i żołnierskich pieśni z różnych epok. Otrzyma go w prezencie każdy uczestnik koncertu wraz ze stokrotką wolności – radosnym symbolem żywego patriotyzmu. Na koniec podamy sobie ręce, aby… zatańczyć razem narodowy taniec, który ma Polskę w nazwie.

Wolność to powołanie. Jak mówił wielki Małopolanin Jan Paweł II: „Wolność jest człowiekowi zadana, by ukazywać prawdę o dobru”.

Spotkajmy się w stulecie Niepodległej, by pokazać, że łączy nas wdzięczność dla tych, którzy ją zdobywali. Dzięki nim wolność to nasza teraźniejszość, w której indywidualne życie, każdy sukces, pomysł, dobre działanie, osobisty rozwój składa się na potencjał naszej wspólnoty. To jest naprawdę coś! Spotkajmy się więc, by to świętować. Śpiewajmy razem!

PROGRAM KONCERTU WOLNOŚCI:

godz. 15.00 – KOROWÓD ORKIESTR
przemarsz: Stadion KS Raba Dobczyce -> Błonia RCOS

godz. 15.30 – KONCERT

Oprawę muzyczną zapewnią:
Reprezentacyjna Orkiestra TEMPO Iwanowice
Reprezentacyjna Orkiestra Dęta RODMiG Świątniki Górne
Orkiestra Dęta „Orzeł” z Trzebuni
Orkiestra Dęta Nowa Wieś „Barka”
Orkiestra Dęta Dobczyce
Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”
Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Skip to content