Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z listą zajęć, na które prowadzone są zapisy na rok 2022 na 2023. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Kapeli ZPiT Dobczyce, z motywem skrzypaczki w stroju ludowym na tle miasta. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do ZPiT Dobczyce, z motywem tancerki w stroju ludowym na tle miasta. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji baletowej, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Big Bandu Dobczyce, z motywem saksofonu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji gimnastyki sportowej, z motywem młodego gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Zespołu Intox, z motywem tancerki. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Orkiestry Dętej Dobczyce,, z motywem saksofonu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji gimnastyki korekcyjnej, z motywem ćwiczących dzieci. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia plastyczne, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia K-POP Dance, z motywem tancerki. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia Latino Solo, z motywem tancerki. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia Sekcji Wokalnej "Muzopozytywni" z motywem mikrofonui. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia K-POP Dance, z motywem tancerzy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na warsztaty teatralne, z motywem sceny i masek Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia umuzykalniające, z motywem dzieci grających na instrumentach. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

DOBCZYCE DLA NIEPODLEGŁEJ

Obchody Święta Niepodległości – okazja, by powiedzieć dzieciom, czym jest patriotyzm. Będzie biało-czerwono, na ulicach, w myślach i sercu. A to za sprawą uroczystych obchodów Święta Niepodległości w Dobczycach, które będą mieć w tym roku wyjątkowy charakter, ze względu na okrągłą, setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Oficjalne uroczystości rozpoczną się pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Rynku. Tam też nastąpi ceremonia wciągnięcia flagi na maszt przy hymnie narodowym, który zaintonuje Orkiestra Dęta Dobczyce. Po uroczystości odbędzie Msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach. Następnie korowód przemaszeruje ulicą Piłsudskiego, ul. Szkolną do Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach. Ulica Piłsudskiego będzie ozdobiona flagami narodowymi oraz pracami z konkursu plastycznego i literackiego, w których bierze udział młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 w Dobczycach.

W tym wyjątkowym dniu, dumę bycia Polakiem, podsycać będą muzycznie i tanecznie Sekcja Wokalna MGOKiS oraz Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce, a koncertowy finał należeć będzie do gwiazdy tego wieczoru Jacka Wójcickiego.

Na uczestników koncertu czekają flagi, kotyliony i śpiewniki oraz poczęstunek w kolorach również biało-czerwonych. Aby obchody miały również wymiar lokalny, Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach na foyer RCOS, dokona odsłonięcia 44 kronik Włodzimierza Juszczaka. Kroniki zawierają zbierane od 1989 roku artykuły i informacje na temat naszej gminy. Będzie okazja do obejrzenia wielu archiwalnych zdjęć. Być może niejeden z nas odnajdzie się na kartach kronik.

Mamy nadzieję, że dzień ten będziemy wspólnie świętować. Będzie to przecież doskonały czas, by wytłumaczyć dzieciom, czym jest patriotyzm, postrzegany z perspektywy lokalnej, miejsca, w którym mieszkamy. A naukę warto zacząć od dobrego przykładu. Lepiej zrobić w myśl polskiego przysłowia Długa do mądrości droga przez nauki, krótsza przez przykłady.

Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe placówek oświatowych i ochotniczych straży pożarnych.

Skip to content