Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z listą zajęć, na które prowadzone są zapisy na rok 2022 na 2023. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Kapeli ZPiT Dobczyce, z motywem skrzypaczki w stroju ludowym na tle miasta. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do ZPiT Dobczyce, z motywem tancerki w stroju ludowym na tle miasta. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji baletowej, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Big Bandu Dobczyce, z motywem saksofonu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji gimnastyki sportowej, z motywem młodego gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Zespołu Intox, z motywem tancerki. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Orkiestry Dętej Dobczyce,, z motywem saksofonu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do sekcji gimnastyki korekcyjnej, z motywem ćwiczących dzieci. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia plastyczne, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia K-POP Dance, z motywem tancerki. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia Latino Solo, z motywem tancerki. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia Sekcji Wokalnej "Muzopozytywni" z motywem mikrofonui. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia K-POP Dance, z motywem tancerzy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na warsztaty teatralne, z motywem sceny i masek Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze na zajęcia umuzykalniające, z motywem dzieci grających na instrumentach. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Wystawa Malarstwa Anny Lewińskiej „W poszukiwaniu koloru”

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach zaprasza na wystawę malarstwa Anny Lewińskiej „W poszukiwaniu koloru”. Wernisaż wystawy odbędzie się 14 grudnia 2018 roku, o godzinie 17:00, we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach (ul. Szkolna 43).

Anna Lewińska – Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, a także Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki, Pedagogiki oraz malarstwa na krakowskiej ASP u prof. Bednarczyka. Z zawodu architekt i pedagog, a z zamiłowania artysta malarz. Nieobce są w jej twórczości prace wykonane w różnych technikach, poczynając od akwareli, pasteli po akryl i olej. Ulubionym sposobem malowania jest jej technika własna oparta na zastosowaniu tkaniny w cyklu tworzenia obrazu.
Swoje prace pokazywała na licznych wystawach indywidualnych – których ma w dorobku 80 oraz w 267 wystawach zbiorowych. Wiele jej obrazów jest w posiadaniu kolekcjonerów nieomal na całym świecie.
Członek Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Stowarzyszenia Marynistów Polskich oraz aiap UNESCO. Inicjatorka powstania Grupy X – zespołu malarzy profesjonalnych wspólnie prezentujących swoje prace.

„Prace Anny Lewińskiej trudno sklasyfikować. Różnorodność stosowanych przez nią technik jak i rozmaitość tematyki nie pozwala na zaszufladkowanie tej utalentowanej malarki. Jak sama twierdzi w jej twórczości wiele zależy od nastroju w jakim się aktualnie znajduje. Stąd też jej prace raz są pełne ekspresji, bijącej z nich radości czerpania z piękna tego świata, to znów pełne melancholijnej zadumy, katastroficzne i upiorne wizje śmierci czy nicości naszego życia. Większość prac wykonanych jest techniką własną malarki, która daje jej najwięcej satysfakcji i emocji towarzyszących powstawaniu dzieła. Innowacyjność techniki polega na wykorzystywaniu zwykłej gazy do stworzenia niepowtarzalnej, przestrzennej faktury obrazu. W połączeniu z odpowiednio położoną farbą daje to niezwykły efekt. Jest to jakby gra faktury z przestrzenią i barwą, kontrolowana jednak cały czas przez czynnik dominujący w obrazie – wizje artystki. Końcowe wrażenie jest niesamowite.” (fragment z jednej z recenzji)

Skip to content