Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Werdebusy Dobczyckie na antenie TVP3


26 grudnia 2020r. o godzinie 7:50 oraz 28 grudnia 2020r. o godzinie 13:00 na antenie TVP3 będziemy mogli obejrzeć program „Starszaki” z udziałem pana Stanisława Żuławińskiego, który opowie historię o „Werdebusach Dobczyckich”. Serdecznie zapraszamy!

Kapela Podwórkowa „Werdebusy Dobczyckie” powstała w 1974r. i od ponad 45 lat kultywuje zanikające tradycje regionu. Jej kierownikiem i jednym z pierwszych założycieli jest pan Stanisław Żuławiński.
Zespół wykonuje przede wszystkim utwory ludowe i biesiadne z muzyką i tekstami miejscowych twórców. Pełno w nich skocznych dźwięków i humoru językowego. „Werdebusy Dobczyckie” z powodzeniem promują gminę i województwo na przeglądach kapel podwórkowych, m.in. w Krasnymstawie, Zielonej Górze, Katowicach, Przemyślu, Ciechocinku i w dziesiątkach innych miejsc w Polsce oraz dają koncerty muzyczne.
W kronice zespołu udokumentowano ponad 2500 koncertów i występów.

Fot. archiwum MGOKiS Dobczyce

Zdjęcie prezentuje Kapelę Podwórkową Werdebusy Dobczyckie, w strojach typowych dla kapel podwórkowych (kraciaste marynarki, kolorowe apaszki i kraciaste kaszkiety).
Skip to content