Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Spektakl komediowy “Babski przekręt” odwołany

Informujemy, że decyzją Organizatora, zaplanowany na 16 grudnia 2021 r. spektakl komediowy „Babski przekręt” zostaje odwołany.Agencja Impresaryjno-Promocyjna Pegaz Bis zaprasza na spektakl pt. „Babski przekręt”, który odbędzie się 16 grudnia 2021 roku (czwartek), o godzinie 18:00, w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach (ul. Szkolna 43). Liczba miejsc ograniczona.

Bilety, w cenie 80 zł, do nabycia w biurze MGOKiS, tel. 12 27 16 757, 533, 990, 660. Bilety będą dostępne także na portalach kupbilecik.pl i biletyna.pl.

Fabuła spektaklu:
Włoski biznesmen i wielki patriota Luigi Caruso czyni starania, żeby odzyskać od Francuzów bezcenny obraz Mona Lizy. Kiedy nadarza się okazja, postanawia nie zmarnować swojej szansy. Po raz pierwszy w historii obraz ma przyjechać na wystawę do Polski, gdzie będzie wystawiany w Pałacu Kultury.

Luigi zbiera ekipę w Polsce, chcąc przechwycić obraz. Tworzą ją cztery nietuzinkowe, acz nie do końca zorganizowane kobiety: Monika, która właśnie wyszła z więzienia po warunkowym zwolnieniu. Cztery lata odsiadki nauczyły ją tego, że nie warto ufać mężczyznom. Karla, tajna agentka włoskiego wywiadu, która żyje poza systemem jako bezdomna na ulicach Warszawy. Natalia, absolwentka prestiżowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, którą zdegradowano w muzealnej pracy do roli tabliczki informacyjnej. Anna, była policjantka, którą wyrzucono z pracy w wyniku fałszywego donosu.

Wszystkie są wściekłe i zdeterminowane, żeby dokonać kradzieży i zarobić 100 milionów dolarów, żeby zmienić swoje warunki życiowe i odegrać się na ludziach, którzy je skrzywdzili. Czy im się to uda? Czy znajdą wspólny język przy takiej różnicy charakterów? Czy otrzymają obiecane 100 milionów dolarów? I co zamierzają zrobić z tak niewyobrażalną i niedorzeczną sumą pieniędzy?

  • Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
  • Obsada: Ewa Kuklińska, Matylda Damięcka, Małgorzata Lewińska, Laura Samojłowicz
  • Autor tekstów: Tadeusz Ross
  • Udział w wizualizacjach: Artur Dziurman, Mieczysław Hryniewicz, Karol Puciaty
  • Kostiumy: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
  • Manager projektu: Agnieszka Szygenda
  • Producent: Leszek Kwiatkowski
Oficjalny plakat sztuki Babski przekręt. Więcej informacji w tekście.
Wycinek oficjalnego plakatu. Więcej informacji w tekście.
Skip to content