Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Grupy Kolędnicze

Obrazek przedstawia nagrody (Spinki Góralskie) zdobyte przez Grupę "Szopka z Lalkami"

„Szopka z Lalkami” powstała w 1974 r. i od ponad 40 lat kultywuje zanikające tradycje kolędnicze regionu. Jej kierownikiem i jednym z pierwszych założycieli jest pan Stanisław Żuławiński. Grupa w okresie Bożego Narodzenia, z zabytkową szopką odwiedza mieszkańców Dobczyc. Występy „Szopki z Lalkami” oparte są na tradycyjnych tekstach i melodiach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Nie brakuje w nich mało znanych kolęd, pastorałek i okolędowań.

„Szopka z Lalkami” z powodzeniem promuje gminę i województwo na małopolskich i ogólnopolskich przeglądach grup kolędniczych, m.in. w Chrzanowie i w Bukowinie Tatrzańskiej. Co roku bierze także udział w Korowodzie Kolędniczym, organizowanym przez Stowarzyszenie Folklorystyczne „Teatr Regionalny” w Krakowie oraz w Orszaku Trzech Króli.

Zespół otrzymał także szereg prestiżowych nagród: m.in. jedną Brązową, dwie Srebrne i dwie „Złote Spinki” w Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej oraz odznakę Ministra Kultury – „Zasłużony dla Kultury Polskiej” za przypadające na 2009 rok 35-lecie pracy twórczej.

Spinki Góralskie - nagrody w Konkursie Grup Kolędniczych.
Tradycyjna Szopka z Lalkami należąca fo Grupy Kolędniczej "Szopka z Lalkami".
Grupa "Szopka z Lalkami" przed Domem Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej.
Grupa Kolę
dnicza "Szopka z Lalkami": pasterze, Żyd, anioł, szopka, w Krakowskim Rynku.
Grupa Kolędnicza "Szopka z Lalkami" w Krakowskim Rynku.
Żyd z "Szopki z Lalkami" podskakujący w Krakowskim Rynku.
"Szopka z Lalkami" na Karnawale Góralskim w Bukowienie, przejazd wozami.
Występ Grupy "Szopka z Lalkami" w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych.
"Szopka z Lalkami" podczas występu w Krakowskim Rynku.

Młodzieżowa grupa kolędnicza „Pasterze” z Szopką z Dobczyc działa przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach od 2008 roku. Grupa powstała z inicjatywy państwa Elżbiety i Stanisława Żuławińskich, którzy są nie tylko jej założycielami, ale i opiekunami.

Od samego początku zapał i werwa młodych artystów przekładały się na sukcesy przez nich zdobywane. Chłopcy mają na swoim koncie udział w powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądach grup kolędniczych w Myślenicach, Podegrodziu czy Chrzanowie. Największym sukcesem grupy było zdobycie 3 miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych w XV Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie”, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu, w dniach 28-29 stycznia 2012r.

 

Dziecięca Grupa Kolędnicza „Z Maryjką” założona została przez Państwa Elżbietę i Stanisława Żuławińskich w 2014 roku. Ideą powstania grupy było kultywowanie zanikających tradycji kolędniczych wśród najmłodszych mieszkańców Gminy. Grupa zadebiutowała w styczniu 2015r, podczas Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych „Hej! Kolęda, Kolęda…”. Na chwilę obecną jej działalność jest zawieszona.

Skip to content