Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Sekcja baletowa

 

Zajęcia baletowe prowadzone są w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach od lutego 2010 roku. Od samego początku cieszą się dużą popularnością wśród uczestników.
Sekcja baletowa ma na celu wprowadzenie dzieci w wieku przedszkolnym (od 4 roku życia) i szkolnym (klasy I-III szkoły podstawowej) w magiczny świat tańca i muzyki klasycznej. Dzieci podczas ćwiczeń i zabaw tanecznych kształtują prawidłową postawę ciała i poczucie rytmu, uwrażliwiają się na muzykę oraz nabywają koordynację ruchową. Ponadto ćwiczenia rozciągające pozwalają na kształtowanie u dzieci od najmłodszych lat prostej, gibkiej i wysportowanej sylwetki

 

Koszt udziału w zajęciach: 40 zł / miesiąc (4 spotkania)

 

ewaurbanek Zajęcia baletowe prowadzi pani Ewa Gandzel – absolwentka Szkoły Baletowej w Krakowie, choreograf i instruktor tańca jazzowego, współzałożycielka  zespołu jazzowego „W84iT”.

Pani Ewa realizuje swoje pasje zawodowe jako tancerka Krakowskiej Opery Kameralnej oraz instruktorka zajęć baletowych. Ukończyła również filologię romańską na Uniwersytecie Pedagogicznym.

W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia baletowe, w ramach zastępstwa prowadzi pani Barbara Szydłowska, absolwentka Studia Baletowego Opery Krakowskiej, uczestniczka licznych projektów tanecznych, certyfikowana instruktorka improwizacji, ruchu i symboliki ciała, instruktorka tańca jazzowego.

W roku szkolnym 2018/2019 zajęcia baletowe, w ramach zastępstwa prowadzi pani Katarzyna Stypuła, absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca, dyplomowana tancerka z tytułem artysty-tancerza, przyznawanym przez Zespół Artystów Scen Polskich, uczestniczka licznych projektów tanecznych.

 

 

 

Zajęcia baletowe odbywają się w czwartki

Środa: sala 247, I piętro

15:30-16:15 – Gr 1  (3,5 – 4 lata)

16:20-17:05 – Gr 2 (4,5 – 4,5 lat)

17:10-17:55 – Gr 3 (4,5 – 5,5 lat)

18:00-18:45 – Gr 4 (6+ lat)

 

Skip to content