Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Sekcja baletowa

Mała tancerka w stroju baletowym, leżąca na podłodze z odchyloną twarzą.

Zajęcia baletowe prowadzone są w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach od lutego 2010 roku. Od samego początku cieszą się dużą popularnością wśród uczestników.

Sekcja baletowa ma na celu wprowadzenie dzieci w wieku przedszkolnym (od 4 roku życia) i szkolnym (klasy I-III szkoły podstawowej) w magiczny świat tańca i muzyki klasycznej. Dzieci podczas ćwiczeń i zabaw tanecznych kształtują prawidłową postawę ciała i poczucie rytmu, uwrażliwiają się na muzykę oraz nabywają koordynację ruchową. Ponadto ćwiczenia rozciągające pozwalają na kształtowanie u dzieci od najmłodszych lat prostej, gibkiej i wysportowanej sylwetki

Koszt udziału dziecka w zajęciach: 50 zł/ miesiąc (4 spotkania).

Zajęcia baletowe do roku 2017 prowadziła pani Ewa Gandzel – absolwentka Szkoły Baletowej w Krakowie, choreograf i instruktor tańca jazzowego, współzałożycielka  zespołu jazzowego „W84iT”, tancerka Krakowskiej Opery Kameralnej oraz instruktorka zajęć baletowych, absolwentka filologii romańskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym.

W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia baletowe, w ramach zastępstwa prowadziła pani Barbara Szydłowska, absolwentka Studia Baletowego Opery Krakowskiej, uczestniczka licznych projektów tanecznych, certyfikowana instruktorka improwizacji, ruchu i symboliki ciała, instruktorka tańca jazzowego.

Od  roku szkolnego 2018/2019 do nadal zajęcia baletowe, prowadzi pani Katarzyna Stypuła, absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca, dyplomowana tancerka z tytułem artysty-tancerza, przyznawanym przez Zespół Artystów Scen Polskich, uczestniczka licznych projektów tanecznych.

Zajęcia baletowe odbywają się w każdy czwartek, zgodnie z ustalonym harmonogramem:

  • Grupa I (3,5 – 4 lata) – 15:15-16:00
  • Grupa II (4-5 lat) – 16:05 – 16:50
  • Grupa III (5 – 6 lat) – 16:55 – 17:40
  • Grupa IV (6-8 lat) – 17:45-18:30
  • Grupa V (5-6) – 18:35 – 19:20
Skip to content