Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Sekcja hip hopu

5 sylwetek tancerzy na kolorowym tle.

Zajęcia z hip hopu prowadzone są w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach od 2018 roku. Adresowane są do dzieci w wieku 8+ lat.

Hip hop to jeden z najpopularniejszych stylów tanecznych i muzycznych. Taniec powstał w Nowym Yorku i jest zaliczany do Street Dance, czyli tańców ulicznych. Dzieli się na różne odmiany, np. oldschool, new style, new age, freestyle, co czyni go wyjątkowo różnorodnym, a każdy miłośnik tańca znajdzie w nim coś dla siebie.

W hip hopie liczą się nie tylko techniczne kroki, ale przede wszystkim gesty dodawane do każdego ruchu oraz ekspresja i właściwa mimika odpowiadająca konkretnym emocjom.

Koszt udziału w zajęciach: 40 zł / miesiąc (4 spotkania)

Zajęcia prowadzili różni instruktorzy tańca, m.in. pani Anna Pacho i pan Marek Kutyła.

Obecnie choreografem i instruktorem grupy jest pani Karolina Moskal, tancerka, instruktorka tańca współczesnego, właścicielka Studia Tańca „R”. Pani Karolina z tańcem związana jest od 6 roku życia. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadzi od 18 roku życia. Instruktorka grupy posiada gruntowne wykształcenie taneczne. Z zakresu dance hall’u szkoliła się na Jamajce, natomiast kurs instruktora street dance’u ukończyła w Londynie w Pineapple Dance Studio, ponadto regularnie szkoli się na warsztatach organizowanych Kieleckim Teatrze Tańca a także w Egurrola Dance Studio w Warszawie, jest także wykładowcą kursu dla instruktorów tańca w Krakowie.

Zajęcia prowadzone są w każdy poniedziałek, od godziny 16:30 do 17:30.

Skip to content