Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Zespół tańca nowoczesnego „Jamaica Wave”

 

„Jamaica Wave” – to grupa taneczna, założona w 2013 roku przez Karolinę Moskal oraz sześć tancerek z Dobczyc: Annę Płonkę, Dominikę Targosz, Aleksandrę Siatkę, Karolinę Bonar, Karolinę Selwę i Wiolettę Pudlik. Początkowo grupa działała pod egidą Studia Tańca „R”, obecnie jest sekcją Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach.

W kręgu zainteresowań Zespołu „Jamaica Wave” znajduje się głównie dance hall, jednak dziewczyny rozwijają się w różnych kierunkach tanecznych, street dance’owych, a także zgłębiają tajniki tańca jazz’owego.

Tancerki „Jamaica Wave” – to osoby młode, zdolne i zakochane w tańcu. Scena to zdecydowanie ich miejsce, co niejednokrotnie już udowodniły. Zespół jest otwarty na współpracę oraz propozycje pokazów.

 

Koszt udziału w zajęciach: 30zł / miesiąc

 

Choreografem i instruktorem grupy jest pani Karolina Moskal, tancerka, instruktorka tańca współczesnego, właścicielka Studia Tańca „R”. Pani Karolina z tańcem związana jest od 6 roku życia. Zajęcia z dziećmi i młodzieżą prowadzi od 18 roku życia. Instuktorka grupy posiada gruntowne wykształcenie taneczne. Z zakresu dance hall’u szkoliła się na Jamajce, natomiast kurs instruktora street dance’u ukończyła w Londynie w Pineapple Dance Studio, ponadto regularnie szkoli się na warsztatach organizowanych Kieleckim Teatrze Tańca a także w Egurrola Dance Studio w Warszawie, jest także wykładowcą kursu dla instruktorów tańca w Krakowie.

Karolina prowadzi u nas także zajęcia zumby kids (poniedziałki godz.17:30), a także zajęcia lady fitness dla kobiet (poniedziałki, godz.20.00).

 

Międzynarodowy Konkurs Tanecznym w Ruzemberoku (2016) – III miejsce

 

Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski”

Eliminacje Powiatowe: Nominacja do Finału Wojewódzkiego i Wyróżnienie (2018)

Eliminacje Powiatowe: Nominacja do Finału Wojewódzkiego i Wyróżnienie (2016)

Eliminacje Powiatowe: Nominacja do Finału Wojewódzkiego (2015)

Eliminacje Powiatowe: Nominacja do Finału Wojewódzkiego (2014)

 

Festiwal CK – Art (Gdów 2014) – III miejsce w konkursie tanecznym  

 

Tytuł najlepszej grupy tanecznej powiatu myślenickiego w 2014 roku;

 

Bardzo ważnym osiągnięciem Zespołu Jamaica Wave był udział w spektaklu tanecznym Studia Tańca „R” w 2015 roku. W spektaklu „Wyspa Skarbów”, w którym zatańczyło ponad 80-ciu tancerzy, dziewczęta wcieliły się w rolę tubylców z Jamajki. Pomimo, że był to ich debiut w tego typu show tanecznym, zatańczyły profesjonalnie, a ich gorący dance hall na długo pozostanie w pamięci widzów. Spektakl został wystawiony w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach oraz w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach. Obejrzało go blisko 1000 widzów.

 

Zajęcia grupy „Jamaica Wave” odbywają się w każdy piątek, w godzinach 20:45-21:45

 

 

Kierownik Zespołu

Karolina Moskal-Flaga

tel. 790 772 776

e-mail:jamaicawavedobczyce@gmail.com

Skip to content