Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Międzynarodowy folklor zawitał do Dobczyc

Feria barw i kolorów, piękne stroje, energetyczna muzyka oraz żywiołowy taniec złożyły się na niezwykłe widowisko, jakie mieszkańcy Dobczyc mogli obejrzeć 8 lipca 2015 roku. W ramach II Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, aż 5 grup tanecznych: z Pakistanu, Tajwanu, Północnego Cypru, Czarnogóry i Polski (ZPiT „Dobczyce”) zaprezentowało mieszkańcom gminy i turystom swoją kulturę.

Pierwszy dzień imprez tanecznych rozpoczął barwny korowód ulicami miasta, a zakończył – blisko trzygodzinny koncert w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym, po którym wszystkie zaproszone zespoły zjadły wspólną kolację i wzięły udział w wieczorze integracyjnym. Całej imprezie towarzyszył kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego.
Z propozycją, aby Dobczyce stały się jednym z miast festiwalowych wyszedł pan Piotr Szewczyk – dyrektor Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem. Gmina Dobczyce, Stowarzyszenie KAT Dobczyce, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach, Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” przy współpracy ze Szkołą Muzyczną I stopnia w Dobczycach oraz dzięki wsparciu sponsorów (Supermarket „Jan”, „Dom Chleba”, „Złoty Kłos”, Rucola Caffee, Firma „Sekret”) – podjęli wspólny trud realizacji tak dużego i imponującego przedsięwzięcia, którego efekty można było podziwiać w auli RCOS-u.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom oraz paniom Lucynie Sławińskiej-Targosz i Danucie Urbanik za wykonanie dekoracji.

Fot. Patrycja Kuc

Przypominamy sylwetki artystów:
(źródło) http://festival.myslenice.pl/category/zespoly/

CZARNOGÓRA „Jedinstvo”
Zespół Pieśni i Tańca Jedinstvo z Czarnogóry to najstarszy zespół tańca ludowego w tym kraju. Początki działalności datowane są na rok 1910. Od samego początku artystom towarzyszy idea promocji i popularyzacji oryginalnego czarnogórskiego folkloru tanecznego i muzycznego. Zespół koncertował na wielu krajowych i zagranicznych scenach, m.in. w Rosji, Serbii, Turcji, Macedonii, Albanii i Bośni i Hercegowinie. Choreografem i dyrektorem arktycznym zespołu jest Ognjen Vucevic, za sprawy muzyczne odpowiada Jakup Bato Memedovic, a kierowcnitwo sprawuje Vjera Kovacevic

REPUBLIKA CYPRU, „Hasder”
Zespół Hasder powstał w 1977 roku i jest jedną z najstarszych grup tego typu w tej części Cypru. Zespół uczestniczył w kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach, m.in. w Estonii, Hiszpanii i Turcji. Składa się z 260 członków, głównie młodzieży akademickiej i uczniów szkół średnich. Prezentowany na scenie program zawiera najpiękniejsze elementy folkloru tanecznego i muzycznego północnej części wyspy Afrodyty. W swoich prezentacjach Zespół wykorzystuje tradycyjne instrumenty muzyczne . W 2014 roku reprezentował Cypr na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Sarvar (Węgry).

PAKISTAN, „Mishermayl LGS Troupe”
Grupa Mishermayl LGS Troupe powstała z połączenia dwóch zespołów: Mishermayl Production i Lahore Grammar School. Dzięki temu połączeniu powstała wyjątkowa grupa prezentująca tradycyjną muzykę i tańce Pakistanu. Głównym celem działalności zespołu jest próba zachowania oraz promocja wyjątkowo pięknego i unikalnego pakistańskiego folkloru – zwłaszcza w warstwie tanecznej i muzycznej. Grupie towarzyszy zespół muzyczny. Mishermayl LGS Troupe uczestniczył w wielu krajowych i zagranicznych festiwalach. W 2013 roku reprezentował Pakistan podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Turcji.

TAJWAN, „Dong Sing Junior High School”
Szkoła Dong Sing Junior High School (Dong Sing) została założona w 1985 roku w mieście Taoyuan. W ramach działalności szkoły, w 2000 roku powstała klasa o profilu tanecznym. Młody, lecz bardzo zdolny zespół odnosi wiele sukcesów artystycznych na krajowych konkursach i prezentacjach. Grupie towarzyszy zespół muzyczny Traditional Music Ensemble of Chiayi Neipu Elementary School. Najistotniejszym elementem programu artystów są tańce ludowe typowe dla kultury Tajwanu. W 2012 roku Zespół otrzymał pierwszą nagrodę na narodowym konkursie dla ludowych orkiestr kameralnych.

POLSKA „Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”
Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce” powstał w 2000 roku przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach. Od 2006 roku kierownikiem i choreografem zespołu jest Adrian Kulik. Zespół tworzą dzieci, młodzież i dorośli, działający w 4 grupach wiekowych. ZPiT „Dobczyce” reprezentował Polskę na wielu koncertach oraz międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Polsce i za granicą (Serbia, Słowacja, Niemcy). Reprezentacyjne pary biorą udział w turniejach tańców polskich w formie towarzyskiej, zdobywając liczne nagrody i tytuły mistrzowskie. Na repertuar ZPiT „Dobczyce” składają się polskie tańce narodowe (Krakowiak, Oberek, Mazur, Polonez, Kujawiak), suity taneczno-wokalne oraz pieśni ludowe z regionu Rzeszowa, Lublina, Krakowa, Śląska i Kurpi.

Skip to content