Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Meksykańskie rytmy rozgrzały dobczycką publiczność

9 lipca 2015 gościła w Dobczycach grupa taneczna Conjunto Foklorico Magisteria z towarzyszeniem 10-osobowego zespołu muzycznego (mariachi). Koncert Zespołu z Meksyku był jednym z punktów programu II Międzynarodowych Spotkań z Folklorem, które odbywały się w dniach 02-10 lipca w Myślenicach.

Zespół Conjunto Foklorico Magisteria de Chiapas powstał 35 lat temu w Meksyku.  Artyści występowali w największych meksykańskich tetrach, a także sporo podróżowali m.in. do USA, Brazylii, Chile, Anglii, Holandii i Belgii, odnosząc liczne sukcesy. Polskę odwiedzili po raz pierwszy.

W programie wieczoru znalazły się: warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży, podczas których tancerze i muzycy porwali zebranych do wspólnej zabawy oraz blisko godzinny, barwny i niezwykle żywiołowy koncert w auli widowiskowej. Imponujące stroje, ekspresyjny taniec i rytmiczna muzyka zabrały wszystkich zebranych w niezwykłą podróż do Meksyku. „Poskromienie węża”, prezentacja tradycyjnych upięć chust, taniec starców, rytualny taniec aztecki czy taneczne „zaloty” wywołały  lawinę oklasków. Mamy nadzieję, że artyści z Meksyku odwiedzą nas również za rok.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii!

Fot. Patrycja Kuc

 

Skip to content