Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Podziękowanie za plony – Dożynki Gminne w Stadnikach

Mszą św. dziękczynną w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach rozpoczęły się dożynki gminne, które w tym roku zorganizowali mieszkańcy Stadnik wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Dobczycach i Urzędem Gminy i Miasta Dobczyce.
Po uroczystej mszy, korowód dożynkowy skierował się pod Dom Ludowy. Tam miała miejsce część artystyczna, podczas której wystąpiła Orkiestra Dęta Dobczyce pod kierunkiem Józefa Manieckiego. Były również tradycyjne śpiewy grup dożynkowych z gminy Dobczyce oraz prezentacja okazałych, wykonanych z dużą precyzją wieńców. W tym roku zaprezentowały się następujące grupy dożynkowe z: Brzączowic, Nowej Wsi, Bieńkowic, Kornatki, Kędzierzynki, Sierakowa, Stadnik i gościnnie grupa z Kwapinki.

PODZIĘKOWANIA OD BURMISTRZA DLA ORGANIZATORÓW DOŻYNEK W STADNIKACH

Wszyscy goście uczestniczący w Gminnych Dożynkach w Stadnikach, z którymi rozmawiałem, wyrażali bardzo pozytywne opinie o ich organizacji, zaproponowanym programie, dekoracjach, stoiskach i występach artystycznych. Ale najbardziej chwalili przyjazną atmosferę stworzoną dzięki gościnności mieszkańców Stadnik, Kędzierzynki i Kwapinki, z którymi się spotkali. Bardzo dziękuję za to wspaniałe wydarzenie wszystkim organizatorom. Księdzu Proboszczowi i Księdzu Rektorowi za liturgię Mszy Św. i świetne kazanie, Pani Sołtys i Panu Radnemu oraz Radzie Sołeckiej za zmobilizowanie mieszkańców i wykonanie ogromnej pracy, wszystkim, którzy tak licznie pomagali w organizacji i obsługiwali gości. Dziękuję orkiestrze dętej z Dobczyc, wszystkim zespołom z wieńcami, które przybyły i wystąpiły na dożynkowej scenie. Strażakom, którzy strzegli bezpieczeństwa. Dziękuje także pracownikom i dyrektorowi MGOKiS za uczestnictwo w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Po raz kolejny mogłem być dumny z tego, że w Gminie Dobczyce, jak już się coś robi, to na bardzo wysokim poziomie.

Wszystkich rolników i mieszkańców wsi bardzo serdecznie pozdrawiam.

Paweł Machnicki Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce

 

(Informacja prasowa UGiM Dobczyce Nr 58/2015)

Skip to content