Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Ferie filmowe

MGOKiS Dobczyce serdecznie zaprasza do Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego na emisję bajek i filmów.

Ups! Arka odpłynęła…” – to animacja twórców przebojowej serii „Renifer Niko”. Pełna humoru i przygód historia zabawnych zwierzaków – pluszczaków, które nie załapały się na Arkę Noego, bo nie było ich na liście i teraz mają… przechlapane.

Nadciąga potop i wkrótce całą Ziemię zaleje woda. Jedynym ratunkiem dla zwierząt jest miejsce na Arce Noego, której kapitanem został wyniosły Król Lew. Niestety, paru nieboraków nie znalazło się na liście upoważniającej do wejścia na pokład i teraz mają… przechlapane. Uroczy stwór o imieniu Fini, przedstawiciel tajemniczego gatunku pluszczaków, wspierany przez trójkę innych pechowców bez biletu wstępu na Arkę, zmaga się z nadciągającą powodzią oraz stadem gryfów-głodomorów, które… mają smaka na pluszczaka.

Termin 20.01.2016
Godz. 11:00
Czas trwania: 83 min.
Miejsce: MGOKiS Dobczyce, aula RCOS-u, ul. Szkolna 43
Bilety w cenie 3 zł do nabycia w dniu emisji (od godz. 10:30)

 

Film „Pinokio” – to wystawna ekranizacja klasycznej i niezmiennie popularnej bajki Carlo Collodiego. Pełna humoru historia drewnianego pajacyka, który za sprawą magii ożywa i wyrusza w świat na poszukiwanie przygód.

Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię Pinokio. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu stwórcy coraz więcej kłopotów wychowawczych. Wreszcie ucieka z domu i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód. Wkrótce będzie musiał ratować się przed oszustami, dowie się, jak to jest być w oślej skórze, a nawet zwiedzi wnętrze prawdziwego wieloryba. Podróż stanie się doskonałą okazją, aby Pinokio poznał znaczenie słów prawdomówność, lojalność i odwaga.

Termin 27.01.2016,
Godz. 11:00
Czas trwania filmu: 103 min.
Miejsce: MGOKiS Dobczyce, Aula Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach, ul. Szkolna 43
Bilety w cenie 3 zł do nabycia w dniu emisji filmu (od godz. 10:30)

 

 

„Lato w Prowansji” – wzruszająca, pełna pozytywnej energii, ciepła i humoru podróż do jednego z najbardziej malowniczych zakątków na świecie – słonecznej Prowansji. Za kamerą scenarzystka wielkiego dzieła Ridleya Scotta – „1492 – Wyprawa do raju”.

W roli ekscentrycznego dziadka, który parze zbuntowanych nastolatków daje prawdziwą szkołę życia (i uczuć) – niezawodny Jean Reno („Faceci od kuchni”, „Leon zawodowiec”).

Mieszkający w Paryżu Lea i Adrian są typowymi nastolatkami – nieco zagubieni, zbuntowani, nierozłączni ze swoimi tabletami i smartfonami. Gdy okazuje się, że małżeństwo ich rodziców wisi na włosku, zostają wysłani z młodszym braciszkiem na południe Francji, do dziadka, którego nie wiedzieli od lat. Paul (Jean Reno) okazuje się dziarskim, choć nieco zrzędliwym starszym panem. Dziadek zafunduje wnukom-mieszczuchom twardą lekcję życia, organizując im niezwykłe wakacje, których nigdy nie zapomną.

Termin 30.01.2016
Godz. 17:15
Czas trwania: (100 min.)
Miejsce: MGOKiS Dobczyce, aula RCOS-u, ul. Szkolna 43
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w dniu emisji filmu, (od godz. 16:45)

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content