Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Ferie 2015

Za nami ferie 2016. W tym roku uczestnicy zajęć zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach wybrali się w podróż do krainy bajek.W programie ferii znalazły się: zajęcia plastyczne, warsztaty z gliny/ceramiki, warsztaty „Morskie Opowieści” i zimowe animacje z uwielbianymi przez dzieci bohaterkami „Krainy Lodu”. Dzieci mogły także wziąć udział w obozie gimnastyki artystycznej, a młodzież skorzystać z darmowego wstępu na halę sportową. Na koniec ferii Zespół Taneczny Intox zorganizował i poprowadził bal karnawałowy, który był taneczną, bajkową podróżą po świecie.

Uczestnicy zajęć plastycznych i warsztatów tworzyli zimowe kolaże przy użyciu różnych technik, prezenty dla babć i dziadków z okazji ich święta, kolorowe kocie maski, walentynkowe prezenty dla najbliższych i wiele innych prac, rozwijających dziecięcy talent. Na każdych zajęciach pojawiała się duża ilość zaciekawionych i chętnych do działania dzieci. Uśmiechnięte twarze uczestników mówiły same za siebie, wyrażały radość oraz dumę z wykonania laurki dla dziadków, maski na bal, śnieżnego kolażu czy glinianego serca.

Mali artyści wraz z animatorkami poznali podwodny świat, bawiąc i ucząc się w kąciku doświadczalnym i plastycznym. Podczas „Krainy Lodu” Anna i Elza poprowadziły zabawy ruchowe i taneczne, pomogły dziewczynkom wyczarować piękne pudełeczka, zaprojektować suknie dla księżniczek i namalować bałwanka Olafa. Na wszystkie uczestniczki gier i zabaw czekały upominki oraz zwierzątka, kwiaty, berła i korony zrobione z kolorowych balonów.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyświetlane w auli widowiskowej filmy: „Pinokio”i „Ups, Arka odpłynęła…”. Pierwszy z nich to pełna humoru historia drewnianego pajacyka, który za sprawą magii ożywa i wyrusza w świat na poszukiwanie przygód. Druga animacja była historią zabawnych zwierzaków – pluszaków, które nie załapały się na Arkę Noego, bo nie było ich na liście.

W ostatnią sobotę ferii foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach zapełniło się dziesiątkami wróżek, księżniczek, elfów, biedronek, kowbojów i innych postaci z książek i filmów. Dzieci mogły potańczyć w rytm muzyki wraz z instruktorkami zespołu INTOX, ozdobić twarze barwnymi malunkami i zażyć dużej dawki ruchu podczas zabaw. Inicjatorem imprezy był Zespół Taneczny INTOX. Szczególne podziękowania należą się Angelice Łabędź, Iwonie Stoch, Katarzynie Kaperze i Iwonie Stoch, które poprowadziły bal.
W czasie trwania balu, rodzice oraz mogli obejrzeć film „Lato w Prowansji”, który wyemitowano w auli widowiskowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić ferie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Dobczycach.

Skip to content