Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

W Kawiarni Muzycznej MGOKiS przypomniano największe przeboje zespołu „Universe”

Z okazji Walentynek, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach zaprosił wszystkich zakochanych do Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego na XVI Koncert w ramach Kawiarni Muzycznej MGOKiS.

14 lutego 2016r. foyer RCOS-u wypełniły najpiękniejsze piosenki o miłości, z repertuaru zespołu „Universe”. Podczas koncertu można było usłyszeć takie utwory, jak: „W perły zmienić deszcz”, „Bądź moją iskrą”, „Wołanie przez ciszę”, „Tyle chciałem Ci dać”, „Tacy byliśmy” czy „Magnes Serc”.

„Universe Projekt” powstał, by przypominać ponadczasowe przeboje zespołu „Universe” oraz tragicznie zmarłego lidera grupy, Mirka Breguły. Twórczość Mirka i Universu skupiała się wokół szeroko pojętej miłości. Walentynki, są dobrą okazją, by przybliżyć dorobek muzyczny tych jakże wrażliwych artystów.

Projekt tworzyli: Piotr Skóra – gitara i śpiew, Wojciech Czyrnek – gitara, Maciej Pierzchała – pianino, Marcin Chryczyk – bas, Maciej Słonka – perkusja. W walentynkowy wieczór wystąpili także wokaliści Sekcji Wokalnej MGOKiS oraz zaproszeni goście.

Fotorelacje z koncertu:

Fotorelacja DPI

Fotorelacja MGOKiS

 

Prezentujemy sylwetki artystów:

Piotr Skóra (gitara i śpiew)

Rozśpiewany nauczyciel i trener gimnastyki sportowej. Muzyczny samouk, który gra i śpiewa z zamiłowania. W swoim życiorysie artystycznym może poszczycić się wspólnym koncertowaniem m.in. z Zespołem „Perfekt”, Grażyną Łobaszewską i Renatą Przemyk oraz występami w programach i konkursach muzycznych, takich jak „The Voice of Poland”, „Śpiewać każdy może” (zwycięstwo), Festiwal „The Power of Voice” (półfinał), „Festiwal Piosenek Andrzeja Zielińskiego” (wyróżnienie), „Piosenkarnia” Anny Treter. Jako aktywny muzyk śpiewa i gra na gitarze m.in. w Big Bandzie Dobczyce, zespole „Wiatr Odnowy”, zespole „Ensemble, „Zaucha Projekt” oraz koncertuje solowo w USA.

Wojciech Czyrnek (gitara)

Absolwent PSM II stopnia Żeleńskiego w Krakowie. Wieloletni gitarzysta Orkiestry Reprezentacyjnej AGH, w ostatnim roku członek trio „La memoria del pesce rosso”, na swoim koncie posiada współpracę m.in z Basią Gąsienicą-Giewont oraz krakowskimi zespołami takimi jak Blue Silence, Go Ahead.

Maciej Pierzchała (pianino)

Pianista, kompozytor, aranżer. Nauczyciel gry na fortepianie w Szkole Muzycznej w Domisławicach i Żegocinie. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale – jazz i muzyka rozrywkowa. Laureat wielu festiwali jazzowych, czynny muzyk sesyjny.

Marcin Chryczyk (bas)

Basista, kompozytor, muzyk sesyjny. Aktualnie student Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu. Członek wielu projektów muzycznych, zarówno jazzowych, rozrywkowych jak i rockowych. Brał udział w wielu konkursach i festiwalach – Jazzda w Świdniku, FAMA Kraków, United Europe Jazz Festival w Zakopanem, oraz School Of Jazz Festival w Lubaczowie na którym w 2015 roku wraz z „Bartłomiej Witek Quartet” zdobył nagrodę główną w kategorii Akademie Muzyczne. Komponuje również muzykę teatralną, m.in. do spektakli „Off Niepodległość” w reż. Szymona Budzyka, Projektu Teatralno-Tanecznego „In-Limbo” w reż. Anity Podkowy (Teatr Witkacego w Zakopanem) oraz „Wy-alienowani” w reż. Anity Podkowy (Teatr Ludowy w Krakowie). Aktualnie współtworzy zespoły Son in Love, Palfy Gróf, Bartłomiej Witek Qurtet oraz jest członkiem zespołu w recitalu „Dni, których nie znamy” Kamila Franczaka (Teatr Rozrywki w Chorzowie).

Maciej Słonka (perkusja)

Absolwent Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, współpracował m.in. z Mateuszem Pospieszalskim i Karimem Martusewiczem (basistą zespołu „voo voo”), członek Big Bandu „Dobczyce”, oraz zespołu „Espresso Music Band”, współtwórca „Zaucha Projekt”

Projekt grafiki: Małgorzata Bławut

Projekt plakatu: Piotr Skóra

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Skip to content