Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Być kobietą, być kobietą… Czyli Babski Jarmark na Dzień Kobiet!

W dniach 05-06 marca 2016 roku, w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach odbył się cykl imprez, dedykowanych paniom z okazji ich Święta.Organizatorzy eventu – Femi Sfera i Ispina, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Urzędem Gminy Dobczyce, zadbali o to, aby podczas „Babskiego Jarmarku” nie zabrakło atrakcji.

Sobotnie popołudnie rozpoczęły dwa rodzaje warsztatów: warsztaty salsy, które poprowadziła pani Aleksandra Heidi-Gajewska oraz warsztaty z samoobrony z panem Wojciechem Szwagrzykiem.

 Fotorelacja Dobczyckiego Portalu Informacyjnego

Ogromną dawkę emocji i wzruszeń, ale i dobrej zabawy zapewnili w sobotni wieczór wokaliści Studia Piosenki Young Stars z Raby Wyżnej oraz Sekcji Wokalnej MGOKiS Dobczyce. Foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego wypełniły najpiękniejsze piosenki o kobietach i dla kobiet. Wspaniały koncert „Być kobietą..” –  utrzymany w stylu lat 20-tych, przygotowała pani Beata Czajka-Rolińska. Cztery muzyczne bloki: „Kobieta, po prostu kobieta…”, „Kobieta – matka..”, „Kobieta silna i wolna…” oraz „Kobieta kochająca i tęskniąca…” zilustrowały najważniejsze momenty z życia kobiet.

Wszystkie uczestniczki koncertu otrzymały od panów z Ispiny kwiaty. Kosze słodyczy oraz kwiaty od Ispiny i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach powędrowały także do pani Beaty i młodych artystek.

Fotorelacja MGOKiS

Pokoncertowa sesja zdjęciowa w stylu lat 20-tych

Relacja DPI

Fotorelacja KAT Dobczyce

 

W niedzielę, 06 marca odbył się Babski Jarmark, czyli targi branż kobiecych! Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę towarów i usług związanych z branżą kobiecą. Kosmetyki, perfumy, biżuteria, ceramika, odzież, torebki, kwiaty – to tylko niektóre spośród zaprezentowanych produktów. Na stoiskach firm kosmetycznych i fryzjerskich oraz Zespołu Szkół przez cały czas trwania imprezy wykonywane były zabiegi kosmetyczne, masaże oraz fryzury. Wśród atrakcji niedzielnego popołudnia i wieczoru znalazło się 5 pokazów mody: Firmy „Wega”, „Best Fashion” „Rogers”, pokaz kolekcji  zaprojektowanej przez Oswalda Korczyńskiego oraz pokaz sukien ślubnych. W roli modelek wystąpiły tancerki Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce” oraz ich koleżanki. O makijaż modelek zadbała firma Avon, o fryzury – Femi Sfera i fryzjerki z Zespołu Szkół. Dodatkową atrakcją wieczoru były metamorfozy na żywo, spotkanie z pisarką, losowanie bonów i upominków oraz ogłoszenie wyników Plebiscytu na Kobietę Dobczyc 2016, objętego Honorowym Patronatem Pawła Machnickiego – Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce, którą w tym, roku została pani Elżbieta Kautsch.

Patronami medialnymi wydarzenia byli: Myślenice iTV Powiatowa Telewizja, SEDNO, Miesięcznik „Tapeta”, miasto-info.pl, głos24.pl, DPI

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z imprezy:

Fotorelacja MGOKiS cz. I

Fotorelacja MGOKiS cz. II

Fotorelacja MGOKiS cz. III

Fotorelacja Jerzy Kopta

Fotorelacja UGiM Dobczyce

Dzien Kobiet w Dobczycach – Fotorelacja DPI

Fotorelacja Kat Dobczyce

 

 

 

 

 

 

Skip to content