Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Międzynarodowy sukces dobczyckiej grupy tanecznej „Jamaica Wave”

16 kwietnia 2016r. grupa „Jamaica Wave” udowodniła, że ciężką pracą i pasją można zdobywać sukcesy nie tylko w województwie, w kraju, ale także na arenie międzynarodowej.
„Jamaica Wave” to grupa taneczna działająca zaledwie 4 lata, a kojarzona – z technikami street dance’owymi. W jej skład wchodzi 10 utalentowanych dziewczyn, którymi dowodzi znana choreografka Karolina Moskal-Flaga, właścicielka Studia Tańca „R”. Dziewczęta początkowo działały pod egidą Studia Tańca „R”, a dziś godnie reprezentują Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach. Na swoim koncie mają sukcesy na szczeblu powiatowym, wojewódzkim, ale o sukcesach o randze międzynarodowej nawet im się nie śniło…

Na pomysł, by spróbować swoich sił na Słowacji wpadła instruktorka, pani Karolina Moskal-Flaga. Do tak odważnej decyzji przyczynił się także doping ze strony Dyrektora Andrzeja Topy i Pani Doroty Płonki – mamy dwóch tancerek z tej grupy. W Ruzomberok’u stanęły do walki w kategorii hip-hop powyżej lat 16. I udało się, „Jamaica Wave” stanęła na międzynarodowym podium zdobywając trzecie miejsce! To pierwsze międzynarodowe osiągnięcie tej grupy.

„Poziom, który zaprezentowały zespoły na konkursie „Dancerose 2016” był bardzo wysoki . Śmiało można powiedzieć, że słowackie formacje hip-hop’owe zdominowały scenę. Poziom trudności kroków, synchrony, stroje oraz elementy akrobatyczne były idealnie dopracowane, nawet przez najmłodsze dzieci. W każdej grupie było powyżej 20 osób. Nie liczyłyśmy na nic, dla nas dużym sukcesem był już sam występ na tamtejszej scenie. Kiedy nas wyczytano z opóźnieniem zareagowałyśmy, bo nie dowierzałyśmy!” – mówi Karolina Moskal-Flaga. „Kiedy mamy do czynienia z grupą „Jamaica Wave” odnosimy wrażenie, że to spokojne, skromne i ułożone młode osoby – i tak też jest, ale na scenie są pewne siebie, emanuje z nich energia i pasja. Taniec jest w nich, taniec jest ich życiem” – kontynuuje.

„Taniec ukształtował nasze osobowości, towarzyszył nam od najmłodszych lat. „Jamaice Wave” zawdzięczam pewność siebie, kondycję, szeroko pojęty rozwój  i niezapomniane chwile” kwituje jedna z tancerek– Dominika. „Takie konkursy wzbudzają w nas chęć samodoskonalenia, już mamy pomysły na kolejne choreografie, kolejne taneczne projekty. Uczymy się też współpracy z innymi tancerzami i nawiązujemy taneczne kontakty”– dodaje Wiola, tancerka grupy.
O tym jaki jest ich taniec najlepiej przekonać się osobiście.

„Jamaica Wave” to profesjonalistki pod każdym względem. Teraz pozostaje czekać na kolejne wielkie sukcesy grupy. Obserwując pomysły pani choreograf oraz zapał do pracy i talent tancerek, jesteśmy pewni, że nastąpią one niebawem.

Skip to content