Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Barbara Kiszka i Aleksandra Karcz – docenione w VI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Przyroda w Kolorach” zorganizowany został przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz Ogród Botaniczny UJ w Krakowie. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku 3-21 lat. Temat tegorocznej edycji – „ W świecie ptaków”.

Na konkurs nadesłano około 3500 prac z całego świata, wykonanych w różnych technikach graficznych. Komisja przyznała w trakcie obrad: grand prix, nagrody, wyróżnienia, kwalifikacje do wystawy oraz Nagrody Dyrektora.

Prace uczestniczek konkursu i mieszkanek gminy Dobczyce, Barbary Kiszki oraz Aleksandry Karcz, zostały zauważone wśród tak dużej ilości prac konkursowych. 9-letnia Basia, podopieczna pani Pauliny Steligi-Gryglaszewskiej, dzięki wytrwałemu ćwiczeniu swoich umiejętności plastycznych, po raz kolejny osiągnęła sukces – tym razem międzynarodowy. Dużym osiągnięciem i powodem do dumy dla 13-letniej Aleksandry była możliwość zaprezentowania swojej pracy na wystawie, „Przyroda w kolorach”, która towarzyszyła uroczystości otwarcia Festiwalu Święta Ogrodów, 3 czerwca 2016 roku.

Gratulujemy tak ogromnego talentu i życzymy dalszych sukcesów!

Fotorelacja z finału konkursu (galeria MDK w Krakowie): KLIK

Skip to content