Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

„Król Bul” zachwycił dobczycką publiczność

6 grudnia 2016 roku Akademia Muzyczna w Krakowie, Stowarzyszenie Wspierania Kultury „Charstek” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach zaprosili dzieci do Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach na Bajkę Muzyczną: „Król Bul”.

Pierwszy spektakl dedykowany był przede wszystkim dzieciom przedszkolnym, drugi – dzieciom szkolnym.

Na scenie wystąpili: Orkiestra pod dyrekcją Joanny Knapik, Aktorzy i Wokaliści – członkowie Koła Naukowego Studentów Edukacji Artystycznej Szkolnej oraz Koła Naukowego Studentów Rytmiki Akademii Muzycznej w Krakowie.

„Król Bul” – to piękna, klasyczna bajka dla dzieci, która opowiada historię władcy cierpiącego z powodu bólu zęba. Kiedy król jest drażliwy i obolały – staje się nieobliczalny: wszczyna wojnę z królem-teściem, wsadza do więzienia królewskiego kucharza i buntuje się przeciwko zarządzeniu ochmistrzyni, aby wszyscy dworzanie nosili kapcie. Trudną sytuację na dworze ratuje dopiero genialny pomysł królewskiego kota.

Przedstawienie zostało przygotowane z niezwykłą dbałością o detale. Wspaniałe tło dla opowiadanej historii stanowiła muzyka grana przez orkiestrę. Bajka była prawdziwym teatrem wyobraźni, niezwykłą muzyczną przygodą a także sposobnością do obejrzenia spektaklu muzycznego, który mimo upływu lat nie zestarzał się.

Za prawdziwą ucztę muzyczną dla najmłodszych odbiorców kultury, wspaniałym artystom podziękowali: pani Halina Adamska-Jędrzejczyk – Burmistrz Gminy Dobczyce, pan Andrzej Topa – Dyrektor MGOKiS oraz pan Adrian Kulik, Prezes Stowarzyszenia Wspierania Kultury „Charstek”.

Galeria zdjęć —> przejdź

Skip to content