Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Zapraszamy na Wigilię Uliczną i Jarmark Świąteczny

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców gminy Dobczyce na Jarmark Świąteczny i Wigilię Uliczną, które odbędą się 18 grudnia 2016 roku w Małym Rynku.

Dotychczas obie imprezy, które wpisały się już na stałe do kalendarza wydarzeń grudniowych, odbywały się osobno. W tym roku Stowarzyszenie KAT Dobczyce, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, Stowarzyszenie Sympatyków i Absolwentów Zespołu Szkół w Dobczycach oraz Urząd Gminy i Miasta Dobczyce postanowili połączyć siły – tak, abyście Państwo mogli zatrzymać się przy stoiskach ze wspaniałym rękodziełem naszych rodzimych i przyjezdnych twórców oraz przystanąć na chwilę w zabieganiu dnia codziennego i złożyć sobie wzajemnie życzenia w czasie wspólnej, gminnej ulicznej Wigilii.

Świąteczny Jarmark rozpocznie się już o godz. 10 – na Małym Rynku w Dobczycach. Czekać na Państwa będą twórcy oraz przedstawiciele szkół i organizacji pozarządowych, którzy przygotowali dla odwiedzających stoiska wiele wspaniałości.
Przed godziną 14:00 wystąpią m.in. przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1, Przedszkolaki z Brzączowic czy uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Stadnik.

Oficjalne otwarcie Jarmarku i Wigilii odbędzie się o godz. 14:00. Będzie czas na życzenia, na wspólne kolędowanie z Sekcją Wokalną Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach, Orkiestrą Dętą „Dobczyce”, dziećmi ze Szkoły Podstawowej z Dobczyc i grupą kolędniczą „Pasterze”. Zatrzymajmy się na chwilkę, posłuchajmy dźwięku kolęd i pastorałek, podzielmy się opłatkiem, usiądźmy przy wspólnym stole i złóżmy sobie życzenia.

Jednocześnie Stowarzyszenie KAT, Stowarzyszenie Sympatyków i Absolwentów Zespołu Szkół oraz Miejska Biblioteka Publiczna, która jest partnerem Jarmarku Świątecznego, ogłaszają konkurs dla dzieci i młodzieży na Skrzydła Anielskie. Zachęcamy do udziału.

Regulamin konkursu —> przejdź

Skip to content