Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych: „Hej, Kolęda, Kolęda…!” – Znamy Laureatów

14 stycznia 2018 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach odbył się  Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych.

Wystąpiły w nim następujące grupy:

1. Dziecięca Grupa Kolędnicza „Z Maryjką”, Dobczyce
2. Grupa Kolędnicza „Szopka z Lalkami”, Dobczyce
3. Grupa Kolędnicza z Turoniem, Trzebunia
4. Kolędnicy z Gwiazdą, Zespół Regionalny „Cyrniawa”, Krzeczów
5. Dziecięca Grupa Kolędnicza z Gwiazdą, Trzebunia
6. Dziecięca Grupa Kolędnicza „Mali Kliszczacy”, Tokarnia
7. Grupa Kolędnicza z Turoniem „Zagórzanie”, Lubień
8. Dziecięca Grupa Kolędnicza z Tenczyna
9. Młodzieżowa Grupa Kolędnicza „Z Rajem”, Dobczyce
10. Grupa Kolędnicza „Z Żydem i Turoniem”, Tenczyn

Po obejrzeniu 10 punktów programu, w tym 4 grup kolędniczych dorosłych, 5 grup kolędniczych dzieciecych i 1 grupy kolędniczej młodzieżowej, spełniających warunki regulaminu, komisja konkursowa w składzie: Inka Bogucka – etnograf, Agnieszka Oczkowska – etnolog, Jadwiga Adamczyk – muzyk, przedstawiciel MCK Sokół, postanowiła przyznać następujące nagrody:

3 równorzędne Nagrody Główne, w postaci nominacji do udziału w Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych „Karnawał Góralski” w Bukowinie Tatrzańskiej, a otrzymali je:
Grupa Kolędnicza z Turoniem z Trzebuni
Grupa Kolędnicza z Turoniem „Zagórzanie” z Lubnia
Grupa Kolędnicza „Z Żydem i Turoniem” z Tenczyna

3 równorzędne Nagrody, w postaci nominacji do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych „Pastuszkowe Kolędowanie” (Podegrodzie), a otrzymali je:
Dziecięca Grupa Kolędnicza z Gwiazdą z Trzebuni
Dziecięca Grupa Kolędnicza „Mali Kliszczacy” z Tokarni
Dziecięca Grupa Kolędnicza z Tenczyna

Nagrodę Specjalną dla Państwa Elżbiety i Stanisława Żuławińskich za kultywowanie tradycji kolęniczych wśród dzieci i młodzieży.

Głównymi kryteriami branymi pod uwagę przy ocenianiu były:
a) tradycyjność tekstów (obecność tekstów przekazywanych z pokolenia na pokolenie)
b) tradycyjność melodii i instrumentów (obecność starych, mało znanych kolęd, pastorałek, „okolędowania”; instrumenty tradycyjne)
c) charakterystyczna prezentacja każdej postaci w grupie kolędniczej (sposób poruszania się, śpiew ,mowa)
d) zgodność stroju, rekwizytów kolędniczych, szat, ozdób z dawnymi wzorami.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali poczęstunek, statuetki, dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Jury zgodnie z Regulaminem oceniało prezentowane tradycyjne widowiska kolędnicze (teksty, melodie i kolejność akcji), dawne kolędy domowe, pastorałki, okolędowania przekazane przez poprzednie pokolenia. Zwracano uwagę na tradycyjne instrumenty muzyczne (czyli bez akordeonu), na stroje i rekwizyty wykonane według najstarszych wzorów oraz na czystość śpiewu, tradycyjny sposób poruszania się poszczególnych postaci kolędniczych i czas występu.
Kryteria są zgodne z regulaminami ustalonymi dla uczestników przeglądów w Podegrodziu i Bukowinie Tatrzańskiej.

Komisja z zadowoleniem podkreśla, że tradycja kolędowania na Ziemi Krakowskiej, przekazywana jest w dalszym ciągu, o czym świadczy udział aż 5 grup dziecięcych i 1 młodzieżowej. Cieszy fakt, że opiekunowie i członkowie grup dbają o tradycyjny wizerunek oraz zachowanie postaci na scenie, prezentują repertuar starych kolęd i pastorałek, przypominają teksty dawnych okolędowań.
Komisja nominowanym życzy powodzenia na dalszym etapie w Podegrodziu i Bukowinie Tatrzańskiej.

Komisja dziękuje Organizatorom za sprawne przeprowadzenie Przeglądu i serdeczną atmosferę. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom otrzymanych nagród i wyróżnień.

GALERIA ZDJĘĆ——–>przejdź

Skip to content