Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

„Mniej niż sekundę…” – Wystawa fotografii Aleksandra Sokoła

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach zaprasza na wystawę fotografii Aleksandra Sokoła, która odbędzie się 04.01.2017 r., o godzinie 18:00, we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.

W kręgu zainteresowań artystycznych Aleksandra Sokoła znajduje się m.in. fotografowanie zawodów sportowych. Im bardziej dynamiczna dyscyplina tym większe wyzwanie. To, co artysta lubi najbardziej, to szybko zmieniające się sytuacje, grymasy wysiłku na twarzach, napięcia mięśni widoczne ułamek sekundy, momenty nie do powtórzenia. Niekiedy trwa to na tyle krótko, że ludzkie oko, w przeciwieństwie do obiektywu, nie jest w stanie zarejestrować takiego obrazu. Można go dostrzec później na kadrach wykonanych np. w czasie 1/1000 sekundy lub szybciej.

Aleksander Sokół wykonywał fotografie podczas wielu zawodów o różnej randze; od lokalnych rozgrywek juniorów, zmagań ligowych jak również Mistrzostw Polski, Pucharów Europy i Świata. Na zdjęciach prezentuje kilka dyscyplin mniej popularnych, mniej obecnych w mediach, ale równie pełnych sportowych emocji.

Prezentowane na wystawie zdjęcia wykonane zostały lustrzanką Nikon, użyto teleobiektywów Sigma 70-200 oraz Tamron 150-600. Więcej zdjęć Aleksandra Sokoła można zobaczyć na stronie alex-grafia-foto.blogspot.com.

Skip to content