Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Ogólnopolski sukces młodych plastyczek

14 lutego 2018 roku, w Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach odbyło się wręczenie nagród w XI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja Kartka Walentynkowa”.

Kolejna edycja wydarzenia, które co roku przyciąga setki dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych artystów, zakończyła się dla młodych plastyczek z gminy Dobczyce ogromnym sukcesem. Do tegorocznej edycji konkursu napłynęło 811 prac z całej Polski. Jury przyznało dwa pierwsze, trzy drugie, trzy trzecie miejsca i kilka wyróżnień, bez podziału na kategorie wiekowe. Cechą wyróżniającą konkurs na tle innych wydarzeń artystycznych, o podobnym charakterze, jest to, że zarówno dzieci, jak i dorośli oceniani są na równych prawach. Tym bardziej cieszy fakt, że 2 spośród 8 nagród głównych trafiły do uczestniczek zajęć kółka plastycznego MGOKiS.

II miejsce w konkursie zdobyła trzynastoletnia Justyna Sendor (kółko plastyczne MGOKiS Dobczyce, grupa starsza), a III miejsce – sześcioletnia Wiktoria Ćwierz (kółko plastyczne MGOKiS Dobczyce, oddział Nowa Wieś). Obie laureatki konkursu uczęszczają na zajęcia plastyczne Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach (oddział Nowa Wieś lub Dobczyce), prowadzone przez panią Paulinę Steligę – Gryglaszewską.

Serdecznie gratulujemy młodym artystkom i Pani Instruktor znakomitych sukcesów!!

Skip to content