Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

WSPOMNIENIE O MARII BROŻEK

Spotkajmy się 12 maja 2018 r. o godzinie 17:00 w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach, by wspólnie wspomnieć Marię Brożek.

Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dobczycach, Izba Gospodarcza Dorzecza Raby oraz Rodzina serdecznie zapraszają na Wspomnienie o śp. Marii Brożek – kobiecie z wielką charyzmą, przedsiębiorczej, łączącej wiele profesji w swoim ręku, ogromnie zaangażowanej w życie społeczne. Była liderem lokalnym i animatorem życia kulturalnego, motorem napędowym dla wielu inicjatyw.

Zawsze pełna energii i humoru, roztaczała wokół siebie aurę ciepła i serdeczności. Miała dar zjednywania sobie ludzi. Była niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie przedsiębiorczości. Dla wielu kobiet była wzorem do naśladowania, jako kobieta łącząca udane życie rodzinne z pracą zawodową i społeczną.

Zasłużenie jako pierwsza zdobyła tytuł Kobiety Dobczyc. Została uhonorowana także wieloma odznaczeniami, w tym Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Podczas uroczystości wręczone zostanie wyróżnienie – Zasłużony dla Ziemi Dobczyckiej, przyznane przez Radę Miejską w Dobczycach w 2017 roku.

Źródło: Gmina Dobczyce, https://www.dobczyce.pl/dla-mieszkancow/wspomnijmy-razem-sp-marie-brozek.html

 

31960344_1705404646202358_3539974945159249920_n

Skip to content