Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

CZAS NA INTERAKCJĘ!

Czas na interakcję! XXI wiek bardzo zmienił życie Ludzkości. Zatracając się w ,,Wirtualnym świecie” spędzamy wiele godzin korzystając z elektronicznych gadżetów. Zapominamy przy tym, jak miło można spędzić czas aktywnie, wraz z gronem znajomych.

Często słyszymy, gdy na pokolenie nastolatków mówi się: „dzieci social mediów”. Czy tak jest naprawdę? Czy rzeczywiście spędzamy tak dużo czasu w wirtualnym świecie? Zespół piątki uczniów klasy 1B Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach postanowił to sprawdzić. Ku ich zaskoczeniu, badania wykazały, że to prawda! To było inspiracją do utworzenie tego projektu-odciągniecie młodzieży od komputerów, telefonów itp. Uczniowie biorą udział w praktycznej olimpiadzie ,,Zwolnieni z Teorii”. Jest to ogólnopolska olimpiada kierowana do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej celem jest rozwój praktycznych umiejętności uczestników z zakresu zarządzania projektami oraz inspiracja do aktywności społecznej. Wyzwaniem uczestników jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Ułatwia to interaktywny portal, a pomagają doświadczeni mentorzy. Olimpiadę organizuje Social Wolves- start-up. Działają oni na rzecz odpowiedzialnej i kompetentnej kadry zarządzającej. Ich misją jest doświadczenie młodych prowadzeniem projektów społecznych na całym świecie.

Projekt ,,Czas Na Interakcję” ma na celu pokazanie młodym ludziom „ciekawej okolicy”, czyli wszystkich wydarzeń, które mogą ich zainteresować. Jak do nich dotrą? Przez internet! Dla niektórych wyda się to głupie, że chcą ich odciągnąć od internetu, a sami działają dzięki niemu. Jednak uczniowie chcą zadziałać ich własną „bronią”. Czy ktoś z nich zatrzyma się na ulicy i przeczyta jakieś ogłoszenie? Nie! Ich celem nie jest narzucanie skończenia z internetem, chcą żeby użytkownicy sami dostrzegli, że jest też coś innego. Internet jest czymś złym. Jednak spędzamy w internecie zbyt dużo godzin. Na fanpage’u projektu umieszczają wszystkie interesujące wydarzenia z okolicy. Organizują akcję ,,Sweet Trip”- czyli trasę po Myślenickich kawiarniach oraz ,,Let’s go eat!”- czyli wycieczkę po Restauracjach. Regularnie organizują konkursy, o bilety do atrakcyjnych miejsc Małopolski, takich jak: ,,Termy Gorący Potok”, Park Wodny w Krakowie, oraz wiele innych.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN STRONY:

https://www.facebook.com/czasnainterakcje/

 

32392138_1098933720244388_601428750109769728_n (1)

Skip to content