Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

VI Wypas w Dobczycach

Zapraszamy na VI Wypas w Dobczycach w dniu – niepowtarzalną imprezę dla całych rodzin! Tylko raz w roku jest okazja, aby zobaczyć MEGA kozy, które w barwnej paradzie przechadzają się ulicami Dobczyc. W tym roku do „wypaśnych” kóz dołączą równie „wypaśne” samochody, które w ramach IX Rajdu Pojazdów Zabytkowych na rzecz Centrum Onkologii będzie można zobaczyć najpierw w pochodzie, a następnie na błoniach Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego.

Zapowiada się niezwykle atrakcyjnie i „meeecznie”. Podczas imprezy dokonany zostanie wybór „Najpiękniejszej Kozy Dobczyckiego Wypasu”, zaprezentują się twórcy ludowi i stowarzyszenia z naszej gminy, będzie można skosztować potraw regionalnych, a całość uatrakcyjnią liczne pokazy artystyczne. Dla dzieci przewidziane są również dodatkowe atrakcje.

Wypas rozpocznie tradycyjna parada, która wyruszy o 14:00 z parkingu na ul. Podgórskiej, następnie przez Rynek oraz ul. Witosa przejdzie na błonia RCOS. Paradę poprowadzi Orkiestra Dęta „Dobczyce”, wezmą w niej udział również zabytkowe pojazdy. Rozpoczęcie pikniku na błoniach przewiduje się około 14:20.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach. Partnerzy: TKKF Dobczyce, Stowarzyszenie Motoryzacyjne „Zabytek”, Polski Związek Motorowy, Orkiestra Dęta „Dobczyce” oraz Piekarnia Dom Chleba.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: telewizja powiatowa Myślenice iTV, miesięcznik Gminy i Miasta Dobczyce TAPETA, Myślenicki Miesięcznik Powiatowy SEDNO oraz Dobczycki Portal Informacyjny.

Serdecznie zapraszamy!!!

plakat wypas kóz_Easy-Resize.com

Skip to content