Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Jacek Wójcicki w stulecie niepodległości

Serdecznie zapraszamy do Dobczyc na wspólne obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w niedzielę 11 listopada 2018r.! W tym wyjątkowym dniu, dumę bycia Polakiem, podsycać będą muzycznie i tanecznie Sekcja Wokalna MGOKiS oraz Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce, a koncertowy finał należeć będzie do gwiazdy tego wieczoru- Jacka Wójcickiego.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Rynku. Tam też nastąpi ceremonia wciągnięcia flagi na maszt przy hymnie narodowym, który zaintonuje Orkiestra Dęta Dobczyce. Po uroczystości odbędzie Msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach. Następnie korowód przemaszeruje ulicą Piłsudskiego, ul. Szkolną do Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach. W tym wyjątkowym dniu, dumę bycia Polakiem, podsycać będą muzycznie i tanecznie Sekcja Wokalna MGOKiS oraz Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce, a koncertowy finał należeć będzie do gwiazdy tego wieczoru Jacka Wójcickiego.

Na uczestników koncertu czekają flagi, kotyliony i śpiewniki oraz poczęstunek w kolorach również biało-czerwonych. Aby obchody miały również wymiar lokalny, Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach na foyer RCOS, dokona odsłonięcia 44 kronik Włodzimierza Juszczaka. Kroniki zawierają zbierane od 1989 roku artykuły i informacje na temat naszej gminy. Będzie okazja do obejrzenia wielu archiwalnych zdjęć. Być może niejeden z nas odnajdzie się na kartach kronik.

Mamy nadzieję, że dzień ten będziemy wspólnie świętować. Będzie to przecież doskonały czas, by wytłumaczyć dzieciom, czym jest patriotyzm, postrzegany z perspektywy lokalnej, miejsca, w którym mieszkamy. A naukę warto zacząć od dobrego przykładu. Lepiej zrobić w myśl polskiego przysłowia Długa do mądrości droga przez nauki, krótsza przez przykłady.

Serdecznie zapraszamy poczty sztandarowe placówek oświatowych i ochotniczych straży pożarnych.

 

 

Skip to content