Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

VII Dobczyckie Zaduszki Muzyczne

Tegoroczną gwiazdą VII Dobczyckich Zaduszek Muzycznych jest legenda polskiego rocka – Marek Piekarczyk. Koncert znanego piosenkarza odbędzie się 3 listopada 2018r. o godzinie 19:00 w auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo- Sportowego im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach (ul. Szkolna 43).

Bilety na Dobczyckie Zaduszki Muzyczne są już dostępne w biurze MGOKiS Dobczyce (budynek RCOS, pokój 143), w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach oraz w Rucola Caffe. Można również zarezerwować bilet drogą e-mail wysyłając imię, nazwisko i ilość biletów na adres katdobczyce@gmail.com

***
Marek Piekarczyk jest wokalistą, autorem tekstów i muzyki. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 25 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio – video w Polsce i w innych krajach świata. Wraz z zespołem TSA i solowo, zaśpiewał na przeszło 2500 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Słowacji, Rosji, Francji, Finlandii, Litwie i Niemczech. W latach 1986-1999 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie grał tytułową rolę w rock-operze „Jesus Christ Super Star „. Wystąpił w przeszło 100 spektaklach w Polsce i USA, Kanadzie, Finlandii i Rosji. Zawsze z wielkim powodzeniem. Od roku 2002 śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje, w pierwszym składzie osobowym. W kwietniu 2004 roku ukazało się premierowe wydawnictwo TSA, „Proceder”. Występuje też ze swoim projektem „Marek Piekarczyk Akustycznie”, w spektaklu „Klenczon – Poemat Rockowy” oraz w wydarzeniu muzycznym „Kazania Świętokrzyskie” razem z Józefem Skrzekiem, Atymosem Apostolisem i Prawosławnym Chórem „Oktoich”. W 2007 roku ukazało się wydawnictwo „YUGOPOLIS”, na której dwie piosenki „Gdzie jest nasza Miłość” i „Czy pamiętasz?” do własnych tekstów nagrał M. Piekarczyk. W 2008 wystąpił w symfoniczno-rockowym projekcie „Night Rider Symphony” i wraz z amerykańskim chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater – Chicago zaśpiewał na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA.  24. października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka „Źródło”.Teledysk promujący płytę został nakręcony na Syberii na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Marek Piekarczyk bierze udział w wielu projektach charytatywnych: nagrał m.in. piosenkę „Wspomnienie” na płycie „Cudowny świat” dla Fundacji im. Profesora Religi. W roku 2013 rozpoczął współpracę programem TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów i w 2014 roku odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego, a także był nominowany do nagrody „Wiktora” jako Osobowość Telewizyjna 2013”. W listopadzie 2014 ukazała się jego autobiograficzna książka pt: „Zwierzenia Kontestatora”, która cieszy się dużą popularnością i ma świetne recenzje. 16. kwietnia 2016 roku, na Stadionie Miejskim w Poznaniu, odbyło się przedstawienie RockOpery: „Jesus Christ SuperStar” z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski z udzialem Marka Piekarczyka w roli głównej dla 34. tysięcznej widowni. Od kilku miesięcy, co niedzielę, Marek prowadzi swoją audycję radiową w RMFFM pt: ”Marek Piekarczyk – Buntownik z wyboru”. Od roku występuje też z nowym projektem: „Marek Piekarczyk Symfonicznie” oraz „U2 Symfonicznie”. http://www.facebook.com/MarekPiekarczyk (Fanpage – około 190 tyś Fanów).

Na koncertach „Marek Piekarczyk – Akustycznie”, razem z Markiem występują muzycy: Tadeusz Apryjas – gitara, voc. oraz Jacek Borowiecki – instrumenty perkusyjne. Wspólnie pracują nad nowym materiałem studyjnym, który zostanie wydany w tym roku. ZAPRASZAMY!

 

Skip to content