Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

„Poszukiwacze zatopionych skarbów” – spotkanie

Na zaproszenie Stowarzyszenia Konstruktorzy Marzeń do Dobczyc przyjedzie międzynarodowa ekipa płetwonurków znana jako Podwodni Tropiciele.

Grupie tej udała się odnaleźć wrak jednego z największych polskich okrętów, jakie zatonęły podczas II Wojny Światowej ORP Kujawiak. Okręt ten zatonął podczas konwoju zaopatrzenia na Maltę i miejsce jego zaginięcia nie było wiadome. Ekipa ta odnalazła wrak okrętu oraz wydobyła z jego wnętrza dzwon okrętowy.

W programie spotkanie z 5 członkami międzynarodowej ekipy, prezentacja filmu z podwodnych poszukiwań, prezentacja wydobytego dzwonu, który po tym wydarzeniu powróci na Maltę, rozmowa z uczestnikami, prezentacja współczesnego wyposażenia nurka oraz rozmowa z nurkami sprawdzającymi stan zapory w Dobczycach, prezentacja unikatowych zborów związanych z nurkowaniem, w tym hełm nurka z przełomu XIX i XX w ze zbirów Fundacji Zbiorów Rodziny Sosenko.

Wszystkie elementy tych wypraw będą dostępne w Dobczycach 15 lutego 2019 r. w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach. Stowarzyszenie przygotowało dwa spotkania, jedno dla młodzieży o godzinie 11:00, drugie o godzinie 17:00 dla pozostałych mieszkańców gminy Dobczyce. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, szkoły proszone są o telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa (tel. 530-101-905).

 

Skip to content