Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

VII Wypas w Dobczycach już 25 maja!

Zapraszamy na VII Wypas w Dobczycach – niepowtarzalną imprezę dla całych rodzin! Jest to jedyny dzień w roku, w którym mamy okazję zobaczyć MEGA kozy paradujące z gracją i wdziękiem ulicami miasta. Tym razem będą to „odjazdowe” kozy, jak kto woli „mobilki”, które poruszać się będą na wszystkim, co wpadnie do głowy naszym małym konstruktorom i ich dorosłym pomocnikom. Wszystkie pojazdy i nie tylko dozwolone, od samolotu po rolki.

W tym roku „wypaśnym” kozom towarzyszyć będą już po raz drugi równie „wypaśne” pojazdy zabytkowe oraz rowerzyści, który wystartują w paradzie po raz pierwszy. Na błoniach Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego na dzieci i młodzież będzie czekał prawdziwy dziecięcy raj. Kozie podrygi i konkurencje, tańce i swawole, degustacje lodów i smakołyków z koziego mleka oraz zabawy porwą dzieci i umilą czas oczekiwania na werdykt Jury.

Nie zabraknie również twórców ludowych i stowarzyszeń z naszej gminy, będzie można skosztować potraw regionalnych, a całość uatrakcyjnią animatorzy dziecięcych zabaw.

Paradę, która ruszy z okolic Rynku o godzinie 15:00 poprowadzi, wspólnie ze Szkołą Muzyczną I stopnia w Dobczycach, Orkiestra Dęta „Dobczyce”. Rozpoczęcie pikniku na błoniach przewiduje się około 15:20.

Organizatorami wydarzenia jest: Urząd Gminy i Miasta Dobczyce, a partnerami MGOKiS Dobczyce, TKKF Dobczyce, Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, Stowarzyszenie Klub „Motosport Myślenice”, Orkiestra Dęta Dobczyce i Szkoła Muzyczna w Dobczycach.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Myślenice Itv Telewizja Internetowa – Region Południe, SEDNO, Miesięcznik Tapeta, KMY.pl.

Wypas w Dobczycach 2019

 

Skip to content