Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Sukcesy dobczyckich łuczników

18 sierpnia 2019 roku, zawodnicy Sekcji Łuczniczej MGOKiS Dobczyce wzięli udział w IV Rundzie Pucharu w Łucznictwie w kategorii dzieci i młodzików. Nad prawidłowością przeprowadzenia zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: Beata Chmielewska, Katarzyna Skowron i Jakub Słuszniak. W zawodach wzięło udział 61 zawodników z całej Małopolski.

Zawodnicy Sekcji Łuczniczej MGOKiS zaprezentowali doskonałą formę. 4 osoby, spośród 5 startujących, stanęły na podium zawodów.
W kategorii Dzieci Młodszych II miejsce i srebrny medal ustrzeliła Maja Wilkosz, a III miejsce i brązowy medal – Kamila Piwowarska. W kategorii młodzików starszych na II miejscu na podium uplasował się Krystian Marek. W kategorii młodzików III miejsce zajął Mikołaj Pieniążek, a w kategorii Młodziczek – VII miejsce zajęła Gabriela Kica. Drużyna MGOKiS Dobczyce sklasyfikowana została na 5 pozycji (na 9 startujących drużyn).

IV Runda Pucharu Małopolski była rundą finałową. Po jej przeprowadzeniu dokonano klasyfikacji końcowej Pucharu Małopolski Dzieci i Młodzików w Łucznictwie za rok 2019.
Wynik końcowy był sumą wyników osiąganych przez zawodników we wszystkich 4 zawodach, zorganizowanych w ramach Pucharu.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Małopolski, zawodnicy Sekcji Łuczniczej MGOKiS Dobczyce zostali sklasyfikowani na następujących pozycjach:
– II miejsce w kategorii Młodziczek – Gabriela Kica
– III miejsce w kategorii Młodzików Starszych – Krystian Marek
– IV miejsce w kategorii Młodzików – Mikołaj Pieniążek
– VIII miejsce w kategorii Dzieci Starszych – Jan Bobek
– IX miejsce w kategorii Dzieci Starszych – Augustyn Płoskonka
MGOKiS Dobczyce zajął jako klub 4 miejsce w Pucharze Małopolski Dzieci i Młodzików.

Serdecznie gratulujemy!!!! 🙂

Fot. Agnieszka Wilkosz

Skip to content