Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Tytuły Mistrzów Małopolski w Łucznictwie przyznane!! Sekcja Łucznicza MGOKiS z sukcesami!

28 września 2019 roku, na błoniach Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach rozegrano Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Młodzików Łucznictwie. Już po raz 13, na zaproszenie MGOKiS-u, do Dobczyc zjechały kluby łucznicze z całej Małopolski! Niezwykle cieszy fakt, że z roku na rok liczba uczestników zawodów rośnie! W tym roku, po raz pierwszy zorganizowano także Mistrzostwa Małopolski Juniorów i Seniorów w Łucznictwie, co umożliwiło start zawodnikom starszym

W obydwu imprezach wzięło udział aż 91 zawodników, zrzeszonych w 11 klubach łuczniczych działających na terenie województwa małopolskiego.
Gościliśmy następujące kluby:
– MLKS „Dąbrovia” Dąbrowa Tarnowska\
– UKS „Łucznicza Dąbrovia”
– UKS „Diana” Wolbrom
– ULKS „Sokole Oko” Zawadka
– ULKS „Grot” Zabierzów
– ŁTS „Zamek Suski”, Sucha Beskidzka
– SNIS „Błękit” Gruszowiec
– KS „Płaszowianka”
– UKS „Ósemka” Kraków
– PKS „Jakub Więcławice
Nie mogło zabraknąć także sekcji łuczniczej MGOKiS Dobczyce, którą reprezentowało 10 zawodników.

Bezkonkurencyjna w Mistrzostwach Małopolski Dzieci i Młodzików, w kategorii dzieci – dziewczynki okazała się Kamila Piwowarska, która ustrzeliła złoty medal. Najlepsze wyniki wśród chłopców osiągnęli: Krystian Marek, który stanął na 2 miejscu podium w kategorii młodzików starszych oraz Mikołaj Pieniążek, który zajął II miejsce w kategorii młodzików. Brązowy medal w kategorii młodziczek wywalczyła Gabriela Kica. Pozostali zawodnicy sekcji również zostali sklasyfikowani wysoko: Maja Wilkosz, IV miejsce w kategorii dzieci – dziewczynki, Augustyn Płoskonka – VI miejsce w kategorii dzieci starsze – chłopcy, Rita Kulik – VI miejsce w kategorii dzieci – dziewczynki, Róża Kulik – VIII miejsce w kategorii dzieci – dziewczynki.
W Mistrzostwach Małopolski Juniorów i Seniorów w łucznictwie wystartował 1 zawodnik z Dobczyc – pan Stanisław Łukasik, który ustrzelił brąz w kategorii łuki bloczkowe open.
Drużyna MGOKiS, w składzie Gabriela Kica, Augustyn Płoskonka, Krystian Marek i Mikołaj Pieniążek, wywalczyła IV miejsce w kategorii drużynowej.
Protokół z pełnymi wynikami Mistrzostw dostępny jest na stronie internetowej www.mgokis.dobczyce.pl
Nad prawidłowością przeprowadzania zawodów, czuwała Komisja sędziowska w składzie: Sędzia główny Ewa Wołkowicka oraz sędziowie: Zbigniew Austyn, Magdalena Olesek i Ewelina Olesek. Kierownikiem strzelań był pan Tomasz Pytlak. Zdobywcy miejsc 1-6, zarówno w kategoriach indywidualnych, jak i klasyfikacji drużynowej otrzymali dyplomy, natomiast laureaci miejsc 1-3 w kategoriach indywidualnych dodatkowo medale ufundowane przez Małopolski Związek Łuczniczy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach. Laureaci miejsc na podiach w klasyfikacji drużynowej, wrócili do swoich klubów macierzystych z pucharami. Na wszystkich uczestników i trenerów czekał poczęstunek. Organizatorzy serdecznie dziękują KS „Płaszowianka” za wypożyczenie sprzętu, Weronice Masterhazy i Kacprowi Małocie ze Służby Maltańskiej za zabezpieczenie medyczne imprezy, rodzicom, zawodnikom, panu trenerowi Tomaszowi Pytlakowi za ogromny wkład w przygotowanie imprezy oraz firmie In-Tel za okazane wsparcie.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w zmaganiach sportowych!!

Protokół z Mistrzostw Małopolski Dzieci i Młodzików

Fotogaleria:

Mistrzostwa Małopolski w Łucznictwie – relacja zdjęciowa

Skip to content