Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

MGOKiS w czasie epidemii

Epidemia koronawirusa i wprowadzone wraz z nią rządowe obostrzenia zmusiły instytucje kultury do zaprzestania dotychczasowej działalności.

RCOS jest zamknięty dla odwiedzających od 12 marca, aż do odwołania, ale my cały czas pracujemy. Tęsknimy za kalendarzem pękającym w szwach, za budynkiem tętniącym życiem, i za Wami – uczestnikami naszych wydarzeń i zajęć. Ostatnie tygodnie poświęciliśmy na prace porządkowe, konserwatorskie w budynku RCOS, na placu zabaw i na orliku. Staraliśmy się także wyszukiwać i udostępniać dla Was najciekawsze koncerty, konkursy, spektakle, opery online i tutoriale. Dopóki obostrzenia nie zostaną zniesione, w dalszym ciągu będziemy pracować w systemie wewnętrznym.

W wielkim skrócie przedstawimy Wam co się u nas dzieje:
W Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach cały czas prowadzone są prace porządkowe i konserwatorskie. Pracownicy MGOKiS Dobczyce odświeżają i malują poszczególne pomieszczenia, sale i korytarze. Cały obiekt poddawany jest gruntownym porządkom i codziennej dezynfekcji. Hala sportowa, trybuny i szatnie przeszły dokładne sprzątanie i czekają na wznowienie zajęć, imprez i rozgrywek sportowych. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na umycie wszystkich okien i przeszkleń w budynku. Pracownicy działu technicznego usprawnili monitoring wizyjny poprzez naprawę i aktualizację systemu. W sali konferencyjnej trwają prace przy montażu prostego systemu wystawienniczego, który pozwoli na wyeksponowanie galerii zdjęć lub obrazów. W całym obiekcie wyszukano i naprawiono usterki sprzętu i urządzeń.

Plac zabaw zlokalizowany przy ul. Szkolnej zyskał nowy blask. Odnowione zostały zestawy sprawnościowe, zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki, domki, ławki, piaskownica. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników placu, trwa całkowita wymiana elementów drewnianych, które uległy zużyciu.

Na placu zabaw oraz przy parkingu posadzono kilkanaście nowych drzewek, które nie tylko przyozdobią teren, ale i z czasem staną się źródłem cienia.

Nasi pracownicy skosili i uprzątnęli cały teren zielony wokół RCOS-u oraz na terenie orlika.

Udało nam się uporządkować dokumenty, domknąć rozpoczęte sprawy, zaktualizować regulaminy, nadrobić zaległości biurowe związane z bardzo intensywnym życiem kulturalnym i sportowym sprzed epidemii. Staramy się nie odwoływać zaplanowanych wcześniej wydarzeń, tylko przenosić je na późniejsze terminy. Od marca wyszukaliśmy dla Was ponad 150 różnych propozycji koncertów, spektakli, wystaw, konkursów, ofert muzeów w wersji online oraz propozycji zagospodarowania czasu wolnego dla dzieci. Posty były zamieszczane na naszym profilu facebookowym i będą zamieszczane aż do momentu otwarcia instytucji kultury dla odwiedzających. Zależy nam na tym, żebyście mogli cały czas być blisko kultury. Staramy się, aby posty obejmowały różnorodną tematykę i aby każdy znalazł w nich coś dla siebie.
Przypominamy, że do 15 maja czekamy na prace plastyczne do konkursu „Folklor w duszy gra”.

Mamy nadzieję, że już wkrótce się z Wami spotkamy!

Fotogaleria ====> Przejdź

MGOKiS

 

 

Skip to content