Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Hala sportowa otwarta od 18 maja 2020 roku

Rusza III etap odmrażania polskiego sportu, który zakłada otwarcie hal sportowych i sal gimnastycznych. Informujemy, że od 18 maja 2020 roku udostępniona zostanie dla wynajmujących hala sportowa przy Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach.
W etapie przejściowym – hala sportowa otwarta będzie od poniedziałku do piątku, zgodnie z zapotrzebowaniem, wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej.

Biuro MGOKiS skontaktuje się ze wszystkimi osobami wynajmującymi dotychczas halę, w celu ustalenia nowych godzin korzystania. Obowiązywać będą 15-minutowe przerwy między poszczególnymi grupami. co spowoduje konieczność ustalenia wcześniejszych godzin wynajmu. Od 19 maja udostępnimy informację o wolnych terminach na hali, dla osób które dotychczas nie wynajmowały obiektu, a chciałyby skorzystać z oferty.

Limity osób, które będą mogły jednocześnie korzystać z danego obiektu, zostały dostosowane do powierzchni obiektu. W przypadku dobczyckiej sali będzie to 32 osoby + 3 trenerów.

Wejście do hali – wyłącznie przez główne wejście do RCOS-u (drzwi pod napisem Regionalne Centrum Oświatowo-Sportowe w Dobczycach). Wyjście z hali – wyłącznie drzwi od strony ul. Witosa.

Płatność za wynajem hali u pracownika MGOKiS przed wejściem na halę.

Zgodnie z wytycznymi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo w salach i halach sportowych będą obowiązywać zasady takie jak:

– weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt (zarządca)
Komentarz MGOKiS:
Na halę sportową można będzie wejść wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu z biurem MGOKiS, tel. 533 990 660. Przy rezerwacji należy podać imię i nazwisko osoby odpowiedzialnej za grupę, telefon kontaktowy oraz liczbę korzystających z hali. Prosimy o punktualne przychodzenie na wyznaczoną godzinę.

– obowiązek zakrywania nosa i usta przed wejściem na halę i po wyjściu z niej; na boisku sportowym noszenie maseczek nie obowiązuje

– brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
Komentarz MGOKiS:
Korzystający z hali proszeni są o przychodzenie na ustaloną godzinę wynajmu w stroju sportowym. W dalszym ciągu obowiązuje zmiana obuwia na sportowe przed wejściem na halę. Niedopuszczalne jest ćwiczenie w tych samych butach, w których przyszło się na trening.

– dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
Komentarz MGOKiS:
15-minutowe przerwy buforowe między grupami przeznaczone zostaną na dezynfekcję.

– korzystanie z osobistego sprzętu treningowego
Komentarz MGOKiS:
Wynajmujący halę powinni przychodzić z własnym sprzętem treningowym, piłkami

– obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
Komentarz MGOKiS:
Przed wejściem do obiektu i przy wyjściu dostępny będzie dozownik z płynem do dezynfekcji rąk. Korzystanie z niego jest obowiązkowe. W toaletach zamieszczone są instrukcje mycia rąk. Prosimy o zapoznanie się z nimi i postępowanie zgodnie z instrukcją

– szczegółowe wytyczne dotyczące formuły prowadzenia zajęć w poszczególnych dziedzinach sportu mają udostępnić Polskie Związki Sportowe.

III etap odmrażania polskiego sportu, dotyczy otwarcia hal sportowych i sal gimnastycznych. Informujemy, że w budynku RCOS nadal nie ma możliwości korzystania z bilardu oraz tenisa stołowego.

Skip to content