Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Tytuły dziecięcych i młodzieżowych Mistrzów Małopolski przyznane. Dobczyce z sukcesami

03 października 2020 roku, na błoniach Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach rozegrano Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Młodzików Łucznictwie. Już po raz 14, na zaproszenie MGOKiS-u, do Dobczyc zjechały kluby łucznicze z całej Małopolski! W związku epidemią choroby zakaźnej COVID-19 oraz obowiązującą w powiecie myślenickim czerwoną strefą, zawody zostały przeprowadzone w nowym reżimie sanitarnym, bez udziału publiczności.

W mistrzostwach wzięło udział 42 młodych zawodników, zrzeszonych w 7 klubach i sekcjach łuczniczych, działających na terenie województwa małopolskiego. Współorganizatorem zawodów było Stowarzyszenie „Achilles” Dobczyce.

W zawodach wzięły udział następujące kluby:

  • UKS „Diana” Wolbrom,
  • ULKS „Sokole Oko” Zawadka,
  • ULKS „Grot” Zabierzów,
  • KS „Płaszowianka”
  • UKS „Ósemka” Kraków
  • PKS „Jakub” Więcławice
  • MGOKiS Dobczyce.

W kategorii chłopców, bezkonkurencyjni w Mistrzostwach Małopolski Dzieci i Młodzików okazali się reprezentanci sekcji łuczniczej MGOKiS Dobczyce – Nikodem Mróz (kat. dzieci), Jan Bobek (kat. dzieci starsze), Mikołaj Pieniążek (młodzicy) – którzy ustrzelili złote medale i tytuły „Mistrzów Małopolski” w swoich kategoriach wiekowych. Kolejny zawodnik dobczyckiej sekcji, Artu Kanik, zajął III miejsce w kategorii dzieci.

Na podium znaleźli się także:
w kategorii dzieci (chłopcy):
II miejsce: Jacek Karkosz (KS Płaszowianka)
w kategorii dzieci starsze:
II miejsce: Mateusz Skalski  (ULKS „Sokole Oko” Zawadka
III miejsce: Michał Zając  (KS Płaszowianka)
w kategorii młodzicy:
II miejsce: Adam Synowiec  (KS Płaszowianka)
III miejsce: Mateusz Bednarski  (KS Płaszowianka)

Wśród dziewcząt, w kategorii dzieci, najlepsza okazała się Zofia Citko (PKS „Jakub” Więcławice), w kategorii dzieci starsze – Zuzanna Zając (ULKS „Grot” Zabierzów) oraz Joanna Kowalczyk (ULKS „Sokole Oko” Zawadka. Najlepsze wyniki spośród zawodniczek sekcji łuczniczej MGOKiS uzyskały: Blanka Malinowska (młodziczki) oraz Hanna Maskowczenko (dzieci), które zajęły III miejsca w swoich kategoriach.

Na podium znalazły  się także:
w kategorii dzieci:
II miejsce: Sofia Paczyńska (ULKS „Grot” Zabierzów)
w kategorii dzieci starsze:
II miejsce: Milena Kawończyk (ULKS „Sokole Oko” Zawadka
w kategorii młodziczki:
II miejsce: Kornelia Kępa (ULKS „Grot” Zabierzów)
III miejsce: Milena Rusak (ULKS „Sokole Oko” Zawadka

Wyniki pozostałych zawodników sekcji łuczniczej MGOKiS:

IV miejsce (dzieci) – Angelika Xiritori
IV miejsce (dzieci starsze) – Kamila Piwowarska
IV miejsce (młodziczki) – Gabriela Kica
IV miejsce (dzieci starsze) – Alan Kupiec
V miejsce (dzieci starsze) – Maja Wilkosz
VI miejsce (dzieci starsze) – Konrad Grabowski)
VI miejsce (młodzicy chłopcy) – Augustyn Płoskonka

W kategorii drużynowej , pierwsze miejsce zajął Klub MGOKiS Dobczyce, II – ULKS „Sokole Oko” Zawadka, a III – KS Płaszowianka Kraków.

Nad prawidłowością przeprowadzania zawodów, czuwała Komisja sędziowska w składzie: Sędzia główny Ewelina Olesek oraz sędziowie: Zbigniew Austyn, Katarzyna Skowron i Magdalena Olesek. Kierownikiem strzelań był pan Tomasz Pytlak. Zdobywcy miejsc 1-6, zarówno w kategoriach indywidualnych, jak i klasyfikacji drużynowej otrzymali dyplomy, natomiast laureaci miejsc 1-3 w kategoriach indywidualnych dodatkowo medale ufundowane przez Małopolski Związek Łuczniczy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Myślenicach,Gminę Dobczyce oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach. Laureaci miejsc na podiach w klasyfikacji drużynowej, wrócili do swoich klubów macierzystych z pucharami.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim klubom, które wsparły organizację zawodów poprzez wypożyczenie mat i sprzętu oraz zawodnikom i trenerom. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę pana trenera, Tomasza Pytlaka, za ogromny wkład włożony w przygotowanie imprezy.

Prot_MMMłodz_dziec_Dobczyce_2020

Galerię zdjęć można znaleźć na naszym profilu na facebooku. Przejdź do galerii zdjęć na Facebooku

 

Zdjęcie przedstawia uczestników Mistrzostw Małopolski Dzieci I Młodzików w Łucznictwie. Uczestnicy stoją na zielonej trawie i przygotowują się do wystrzelenia strzał.
Skip to content