Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

50 posiłków wigilijnych trafiło do osób starszych i samotnych

Święta, to czas, w którym szczególnie troszczymy się o bliskich, ale i nie zapominamy o osobach, które szczególnie potrzebują wsparcia i pomocy.

W czasie organizowanej, co roku Wigilii Ulicznej, mieszkańcy Dobczyc spotykali się, by wspólnie zaśpiewać kolędy, złożyć sobie życzenia i spróbować wigilijnych potraw. Pyszne krokiety, pierogi czy barszcz trafiały nie tylko do przybyłych, ale i do nieobecnych. Wolontariusze, harcerze i uczniowie odwiedzali osoby starsze i samotne w domach, dzieląc się z nimi opłatkiem i potrawami świątecznymi.

W roku 2019, po raz pierwszy zorganizowano w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach spotkanie wigilijne dla osób starszych, chorych i samotnych. Wspólna inicjatywa jednostek gminnych (MGOPS, MGOKiS), Izby Gospodarczej Dorzecza Raby oraz lokalnych przedsiębiorców pozwoliła kilkudziesięciu osobom z Gminy Dobczyce wyjątkowo przeżyć przedświąteczny czas.

Rok 2020 jest rokiem wyjątkowo trudnym. Pandemia uniemożliwiła organizację wydarzeń kulturalnych i społecznych. Ze względów epidemiologicznych nie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne dla mieszkańców w Małym Rynku oraz spotkanie wigilijne dla osób samotnych w budynku RCOS. Organizatorzy tych wydarzeń nie zapomnieli jednak o osobach starszych i potrzebujących. Ponownie, z inicjatywy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobczycach oraz Izby Gospodarczej Dorzecza Raby, przy nieocenionym wsparciu lokalnych przedsiębiorców zorganizowana została akcja charytatywna pod hasłem: „50 posiłków na Święta”. W okresie przedświątecznym Organizatorzy przedsięwzięcia odwiedzili samotnych i starszych podopiecznych MGOPS-u i obdarowali ich paczkami z potrawami wigilijnymi. W tym roku do każdej paczki dołączony został stroiczek świąteczny wykonany przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dobczycach.

Zdjęcie prezentuje dłonie kobiety trzymającej posiłek wigilijny. Zdjęcie zrobione podczas Wigilii Ulicznej.
Skip to content