Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

50 posiłków wigilijnych trafiło do osób starszych i samotnych

Święta, to czas, w którym szczególnie troszczymy się o bliskich, ale i nie zapominamy o osobach, które szczególnie potrzebują wsparcia i pomocy.

W czasie organizowanej, co roku Wigilii Ulicznej, mieszkańcy Dobczyc spotykali się, by wspólnie zaśpiewać kolędy, złożyć sobie życzenia i spróbować wigilijnych potraw. Pyszne krokiety, pierogi czy barszcz trafiały nie tylko do przybyłych, ale i do nieobecnych. Wolontariusze, harcerze i uczniowie odwiedzali osoby starsze i samotne w domach, dzieląc się z nimi opłatkiem i potrawami świątecznymi.

W roku 2019, po raz pierwszy zorganizowano w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach spotkanie wigilijne dla osób starszych, chorych i samotnych. Wspólna inicjatywa jednostek gminnych (MGOPS, MGOKiS), Izby Gospodarczej Dorzecza Raby oraz lokalnych przedsiębiorców pozwoliła kilkudziesięciu osobom z Gminy Dobczyce wyjątkowo przeżyć przedświąteczny czas.

Rok 2020 jest rokiem wyjątkowo trudnym. Pandemia uniemożliwiła organizację wydarzeń kulturalnych i społecznych. Ze względów epidemiologicznych nie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne dla mieszkańców w Małym Rynku oraz spotkanie wigilijne dla osób samotnych w budynku RCOS. Organizatorzy tych wydarzeń nie zapomnieli jednak o osobach starszych i potrzebujących. Ponownie, z inicjatywy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach, Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobczycach oraz Izby Gospodarczej Dorzecza Raby, przy nieocenionym wsparciu lokalnych przedsiębiorców zorganizowana została akcja charytatywna pod hasłem: „50 posiłków na Święta”. W okresie przedświątecznym Organizatorzy przedsięwzięcia odwiedzili samotnych i starszych podopiecznych MGOPS-u i obdarowali ich paczkami z potrawami wigilijnymi. W tym roku do każdej paczki dołączony został stroiczek świąteczny wykonany przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dobczycach.

Zdjęcie prezentuje dłonie kobiety trzymającej posiłek wigilijny. Zdjęcie zrobione podczas Wigilii Ulicznej.
Skip to content