Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Znamy Laureatów Konkursu Plastycznego „Folklor w duszy gra”

2 czerwca 2021 r., w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach rozstrzygnięto VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Folklor w duszy gra”. Małopolska.

Komisja, podczas oceniania prac, zwróciła uwagę na zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania, pomysłowość, estetykę, ekspresję i wrażliwość plastyczną, ukazanie bogactwa i różnorodności regionu Małopolski.
Część prac nie była zgodna z regulaminem – ze względu na wykorzystanie motywów i wzorów z innych regionów Polski (np. łowickie, kaszubskie), co mimo dużych walorów artystycznych wiązało się z dyskwalifikacją przez jurorów. Wszystkie prace zostały uwzględnione w głosowaniu internetowym

Małopolska jest największym regionem etnograficznym Polski. Małopolska swoim zasięgiem w całości obejmuje tereny dwóch województw oraz częściowo sięga na pięć sąsiednich województw. W tej kategorii będą umieszczane stroje ludowe z Małopolski obejmującej województwo świętokrzyskie i małopolskie oraz Żywiecczyznę, zagłębie dąbrowskie i jurę częstochowską (woj. śląskie), ziemię opoczyńską (woj. łódzkie), oraz tereny na południe od zbiegu Pilicy i Wisły z Kozienicami, Radomiem i południową częścią powiatu garwolińskiego (woj. mazowieckie).

Małopolska – to także województwo podzielone na 19 powiatów ziemskich i 3 grodzkie (Kraków, Nowy Sącz, Tarnów) oraz 182 gminy.

Lista laureatów konkursu znajduje się poniżej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w konkursie. Laureaci miejsc 1-3 otrzymają nagrody i dyplomy, a laureaci wyróżnień – dyplomy. Fundatorami nagród są Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach. Otwarcie wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród odbędzie się 12 czerwca 2021 r. o godz. 15.00, we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach (ul. Szkolna 43, I piętro).
Organizator nie odsyła prac ani nie wysyła nagród pocztą.

Kolaż zdjęć Folklor w duszy gra. Więcej informacji w tekście.
Skip to content