Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Bajkowe Lato Z MGOKiS Dobczyce!!!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na letnie emisje bajek. W lipcu wyświetliliśmy 4 tytuły: „Misiek i chiński skarb”, „Śnieżka i fantastyczna siódemka”, „Bayala i ostatni smok”, Turu, w pogoni za sławą”. W sierpniu wyświetlimy kolejne 3.A będą to następujące animacje: „Urwis”, „Klakson i Spółka”, „Corgi, pies Królowej”

Seanse emitowane będą w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach, we wtorki, o godzinie 10:00. Bilety w cenie 5 zł/os. sprzedawane będą od godziny 09:00, aż do momentu zapełnienia 75% miejsc na sali. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do wszystkich odgórnych wytycznych i zaleceń związanych z obowiązywaniem stanu epidemii choroby zakaźnej Covid-19. Obowiązują maseczki!

POKAZY FILMOWE A COVID: Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, widzom udostępnionych zostanie 75% miejsc siedzących, to jest 330. Każdy uczestnik wydarzenia (opiekun prawny niepełnoletniego uczestnika) zobowiązany jest do wypełnienia i podpisania „Oświadczenia uczestnika wydarzeń organizowanych przez MGOKiS Dobczyce w czasie obowiązywania stanu epidemii”.

Oświadczenia, zbierane jest na wypadek stwierdzenia u któregoś z widzów zakażenia SARS-CoV-2. Dane zbierane są w celu poinformowania o ewentualnym kontakcie z osobą zarażoną.

ZASADY UCZESTNICTWA W POKAZACH FILMOWYCH W CZASIE OBOWIĄZYWANIA STANU EPIDEMII CHOROBY ZAKAŹNEJ COVID-19:

 • obowiązkowa dezynfekcja rąk przed wejściem do budynku,
 • obowiązek zakrywania ust i nosa zarówno na korytarzach, jak i na sali widowiskowej w trakcie trwania filmu (maseczka)
 • zachowanie na korytarzach dystansu społecznego min. 2 metry od innych osób,
 • całkowity zakaz spożywania pokarmów i napojów zarówno na korytarzach, jak i na sali widowiskowej,
 • poddanie się pomiarowi temperatury przed rozpoczęciem wydarzenia (tylko w razie konieczności, np. złe samopoczucie)
 • dostosowanie się do zaleceń, próśb i sugestii pracowników obsługujących seanse.

ZASTOSOWANE ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA:

 • stała współpraca z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Myślenicach,
 • wyposażenie pracowników obsługujących seanse w indywidualne środki ochrony osobistej (maseczki),
 • zamieszczenie nalepek dotyczących zasad bezpieczeństwa oraz instrukcji dotyczących m.in. prawidłowego mycia rąk, zdejmowania maseczek i innych) na tablicach ogłoszeń, na drzwiach oraz w sanitariatach,
 • udostępnienie płynów do dezynfekcji rąk przed wejściem do budynku oraz środków myjących i/lub płynów dezynfekujących na terenie obiektu, w sanitariatach,
 • udostępnienie koszy na zużyte środki ochrony osobistej,
 • wyznaczenie izolatorium,
 • pomiar temperatury uczestników (w razie konieczności)
 • zbieranie oświadczeń o stanie zdrowia,
 • udostępnienie płatności bezgotówkowych,
 • ograniczenie liczby udostępnianych miejsc (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów)
 • regularne mycie i dezynfekcja auli, korytarzy oraz sanitariatów,
 • wietrzenie i wentylowanie obiektów zamkniętych przed, w trakcie i po każdym dniu, z wyłączeniem systemów pracujących na zamkniętym obiegu powietrza i niewyposażonych w filtry HEPA (w zakresie postępowań z systemami wentylacyjno-klimatyzacyjnymi – postępowanie zgodnie z Wytycznymi NIZP-PZH),

O BAJKACH:

” MISIEK I CHIŃSKI SKARB”

Trzecia odsłona przygód najbardziej zakręconego miśka polarnego na południe od bieguna północnego, pokochało w kinach już ponad 600 000 polskich widzów! W najnowszej części tej animowanej komedii, główny bohater będzie musiał wyruszyć na Daleki Wschód, aby odnaleźć starożytny skarbiec, ukryty w górach pełnych pułapek i tajemnic. Niestety, kiedy znajdujesz się po drugiej stronie globu – wszystko może stanąć na głowie!

Po licznych przygodach w Nowym Jorku, ulubiony Misiek całego świata myślał, że może w końcu odsapnąć. Nic bardziej mylnego – nowa przygoda czai się tuż za rogiem! I to dosłownie, bowiem w lodowych górach rozbija się tajemniczy samolot. Okazuje się, że na jego pokładzie znajduje się naukowiec, który wyruszył w podróż by odnaleźć pewien magiczny przedmiot – starożytną figurkę, która jest kluczem do owianego legendą skarbca pełnego złota i drogocennych przedmiotów. Niestety tej samej figurki poszukuje złoczyńca Dexter. Na domiar złego udaje mu się ją ukraść.

Dexter ze zrabowanym skarbem udaje się na Daleki Wschód, aby w dżungli odnaleźć pradawną komnatę, którą można otworzyć tylko raz na sto lat. Na prośbę naukowca, odważny Misiek rusza śladami złoczyńcy. Z pomocą przychodzą mu niezawodne lemingi, które na samą myśl o przygodzie szaleją ze szczęścia. To będzie pościg pełen niezwykłych wyzwań: powietrzne akrobacje na wysokości przyprawiającej o zawroty głowy, slalom motorówką na wartkiej rzece i niezwykle niebezpieczny bieg między wymyślnymi pułapkami w samym środku dżungli. Polarnemu Miśkowi zrobi się naprawdę gorąco!

Termin: 06.07.2021, godz. 10:00, czas trwania: 90 min.

„ŚNIEŻKA I FANTASTYCZNA SIÓDEMKA

Kompletnie zaskakująca, nieprzewidywalna i czarująca humorem nowa wersja ulubionej bajki wszystkich pokoleń o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Przygotujcie się na przewrotną przygodę z wielkim przesłaniem o tym, że prawdziwe piękno tkwi w nas samych i nie jest tym czym wydaje się na pierwszy rzut oka. Jednym z twórców tej animowanej komedii jest Jin Kim – specjalista mający na swoim koncie pracę przy superprodukcjach: „Wielka szóstka”, „Zwierzogród”, „Zaplątani” czy „Kraina Lodu II”.

Oprawą muzyczną zajął się Geoff Zanelli – autor ścieżki dźwiękowej do widowiska „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”. W polskiej wersji językowej filmu, w roli Śnieżki usłyszymy Julię Kamińską („Zaplątani”, „Zwierzogród”), o jej magiczny pocałunek będą zabiegać niezwykle przystojni, ale niestety również bardzo zaczarowani młodzieńcy, którym głosów użyczyli: Antek Królikowski („Balerina”) i Adam Zdrójkowski („Sing”), a w roli złej czarownicy wystąpiła Anna Guzik („Krudowie”).

Pamiętacie, jak wygląda Królewna Śnieżka? To teraz na chwilę o tym zapomnijcie, bo w naszej bajce prezentuje się nieco… inaczej. Jest po prostu troszeczkę niższa i krąglejsza niż zwykle. Jednak, gdy w jej ręce wpada para magicznych pantofelków, z ich pomocą dziewczyna zmienia się nie do poznania. Wkrótce nasza bohaterka poznaje zawadiacką bandę krasnoludków. Dziewczyna nie wie, że każdy z miniaturowych dżentelmenów jest tak naprawdę przystojnym księciem, na którego rzucono podstępny czar.

Żeby odzyskać dawną postać, każdy krasnoludek musi zostać pocałowany przez najpiękniejszą kobietę na świecie. Kiedy na drodze krasnoludków pojawia się Śnieżka, wszyscy zaczynaja zabiegać o jej względy i obowiązkowego całusa. Jednak na bohaterów czyha niebezpieczeństwo. Oto zła macocha królewny za pomocą czarów pragnie odzyskać swoją młodość. Skrywającą swój sekret Śnieżkę i wymyślające coraz to nowe zaloty krasnoludki czeka wielka przygoda. W jej trakcie wszyscy przekonają się, że prawdziwe piękno to coś więcej niż to co na zewnątrz.

Termin: 13.07.2021, godz. 10:00, czas trwania: 92 min., przedział wiekowy: 6+

„BAYALA I OSTATNI SMOK”

Twórcy kinowych hitów „Ups! Arka odpłynęła” i „Luis i obcy” zapraszają na wspaniałą wyprawę do krainy magii. Pełna elfów i smoków animacja „Bayala i ostatni smok” przenosi widzów prosto do świata kultowych zabawek Schleich, w którym nie sposób się nudzić. To tutaj odkryjecie moc wróżek i siłę marzeń. Odnajdziecie fantastyczne zwierzęta i poznacie zaklęcia zdolne pokonać każdą przeszkodę. A wszystko to w towarzystwie sympatycznych bohaterów i rytmie przebojowych piosenek!

Przez stulecia czarodziejska kraina Bayala była szczęśliwym domem dla elfów i wróżek. Wszystko zmieniło się, gdy podstępna królowa Ophira porwała i uwięziła smoki – źródło życiodajnej, magicznej mocy. Na szczęście nie wszystko jest jeszcze stracone.

Nadzieja na ocalenie pojawia się, gdy odnalezione zostaje ostatnie smocze jajo, a wraz z nim szansa na to, że magia może powrócić. Jest tylko jeden warunek! Pierwszą rzeczą jaką musi zobaczyć wyklute pisklę, są jego rodzice. Aby do tego doszło, siostry Surah, Sera i przyjaciele wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż. Zrobią wszystko, by połączyć młodego smoka z rodzicami, zjednoczyć zwaśnione plemiona elfów i przywrócić wieczną magię do Bayala.

Termin: 20.07.2021, godz. 10:00, czas trwania: 85 min.

„TURU, W POGONI ZA SŁAWĄ”

„Turu. W pogoni za sławą” to roztańczona i rozśpiewana animacja o muzycznym talencie rodem z kurnika. Tętniąca latynoskimi rytmami, pełna zwierzaków opowieść o psotnej kwoce, która ze zwykłej kurki przemienia się w wielką gwiazdę estrady.

Sympatyczna „Turu” to ekranizacja jednej z najulubieńszych książek dziecięcych Ameryki Południowej, którą na kinowe ekrany przenieśli producenci niezapomnianej i nagrodzonej Oscarem „Evity”. Być może nie znosi ona jajek – ale uwierzcie – ta koko jest naprawdę spoko i będziecie jej z dzióbka spijać!

Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać. Isabel– z obawy, że inni ludzie mogą chcieć wykorzystać kurkę do własnych celów – postanawia zatrzymać jej sekret w tajemnicy. Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć… Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu pozostaje sama i bez ochrony.

Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć przyjaciółkę. W trakcie wyprawy poznaje małego Mateo, syna właściciela cyrku. Wspólnie tworzą spektakl, który przynosi Turu wielki rozgłos. Mimo sławy i scenicznego sukcesu rozśpiewana kurka nie zamierza jednak zrezygnować z misji odnalezienia ukochanej Isabel.

Termin: 27.07.2021, godz. 10:00, czas trwania: 80 min.

„URWIS”

Porywająca, pełna przygód i wyszczekanego humoru opowieść o psie z wyższych sfer, który musi nauczyć się żyć wśród zwykłych ulicznych Burków i Azorów.
Urwis od szczeniaka żył w luksusie, nauczony, że na jedno szczeknięcie ma do dyspozycji służbę, miski pełne serdelków i drapanie za uchem. Niestety jego ukochana Pani po długim i szczęśliwym życiu przenosi się do wieczności, a jej spadkobiercy nie lubią czworonogów.

Z dnia na dzień rozpieszczony kanapowiec Urwis traci dach nad głową i jedyną bliską osobę. Sam w dzikim, pełnym niebezpieczeństw świecie musi nauczyć się panujących tam reguł: na kogo warknąć, a komu pomerdać, w którym śmietniku szukać smacznych kąsków, a co najważniejsze – jak znaleźć prawdziwego przyjaciela. Trzeba przyznać, że sam sobie nie ułatwia zadania, bo wszystkich wokół traktuje z wyższością i niechęcią. Czeka go więc trudna szkoła życia, dopóki nie zrozumie, że zamiast pokazywać kły lepiej wyciągnąć do innych łapę. Na szczęście spotka na swojej drodze pewną początkującą piosenkarkę, która co prawda mieszkanko ma malutkie, ale serce wielkie. Ten duet będzie prawdziwym przebojem!

Termin: 03.08.2021, godz. 10:00, czas trwania: 88 min.

„KLAKSON I SPÓŁKA”

Przepełniona szalonymi przygodami i humorem barwna opowieść o perypetiach pewnego auta, które wbrew przeciwnościom losu pragnie zrealizować swe największe marzenie.

Klakson jest taksówką w wielkiej metropolii zamieszkanej przez auta. Lakier ma nieco zdarty, pod maską czasem coś stuka, ale z reflektorów dobrze mu patrzy. Jak mało kto zna tutejsze ulice, wie z kim trzymać sztamę, a komu lepiej nie wjeżdżać w drogę. Gdy pewna urocza czerwona wyścigówka wpadnie w kłopoty,

Klakson będzie musiał stanąć maska w maskę z hersztem gangu wielotonowych ciężarówek, które nie boją się nawet radiowozów. Klakson da z siebie pełną moc, skrzyknie wszystkich blaszanych kumpli i paląc gumy ruszy do boju. Bo gdy ma się odwagę i olej w silniku, niestraszny żaden poślizg.

Termin: 10.08.2021, godz. 10:00, czas trwania 90 min.

„CORGI, PSIAK KRÓLOWEJ”

Pomerdana komedia z psich wyższych sfer! Film twórców takich hitów jak „Gnomeo i Julia”, „Żółwik Sammy” i „Mała Wielka Stopa”. Szalone przygody, nie tylko angielski humor i bohaterowie, których nie sposób nie pokochać!

Rex to nieziemsko rozpuszczony śliczny mały corgi, ulubiony piesek brytyjskiej królowej. Mieszka w Pałacu Buckingham, pławiąc się w iście królewskich luksusach i powszechnym uwielbieniu. Jego wypielęgnowana łapa nie postała nigdy w zwykłym parku, a ulicznego mieszańca nie chciałby obwąchać nawet przez ogrodzenie. Jednak pewnego dnia, na skutek szalonego zbiegu okoliczności Rex traci swoją pozycję w pałacu i trafia do londyńskiego schroniska.

Otoczony przez gromadę twardych czworonogów, które z niejednego śmietnika kości żarły, musi nauczyć się, co to znaczy być zwyczajnym psem: na kogo warczeć, a komu pomerdać i jak pogonić kota kotu. Próbując odnaleźć drogę do domu, Rex odkryje, że prawdziwych przyjaciół nie poznaje się po pięknie wyczesanej sierści, ale po tym, że w potrzebie potrafią wyciągnąć do ciebie pomocną łapę.

Termin: 17.08.2021, godz. 10:00, czas trwania 93 min.

„TURU. W POGONI ZA SŁAWĄ”

„Turu. W pogoni za sławą” to roztańczona i rozśpiewana animacja o muzycznym talencie rodem z kurnika. Tętniąca latynoskimi rytmami, pełna zwierzaków opowieść o psotnej kwoce, która ze zwykłej kurki przemienia się w wielką gwiazdę estrady. Sympatyczna „Turu” to ekranizacja jednej z najulubieńszych książek dziecięcych Ameryki Południowej, którą na kinowe ekrany przenieśli producenci niezapomnianej i nagrodzonej Oscarem „Evity”. Być może nie znosi ona jajek – ale uwierzcie – ta koko jest naprawdę spoko i będziecie jej z dzióbka spijać!

Przez swój śmieszny wygląd oraz fakt, że nie potrafi składać jajek, kurka Turu jest źródłem żartów dla całego kurnika. Wszystko zmienia się, kiedy Isabel – emerytowana nauczycielka muzyki zabiera kwoczkę na swoją farmę. Tam też dochodzi do niebywałego odkrycia. Okazuje się, że Turu posiada niezwykły talent. Nie tylko potrafi mówić ludzkim głosem, ale również wspaniale śpiewać.

Isabel – z obawy, że inni ludzie mogą chcieć wykorzystać kurkę do własnych celów – postanawia zatrzymać jej sekret w tajemnicy. Niestety pewnego dnia dochodzi do nieszczęśliwego wypadku. Kobieta spada z dachu i traci pamięć… Kiedy karetka zabiera ją do szpitala, Turu pozostaje sama i bez ochrony. Dzielna kwoczka nie załamuje się jednak i postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć przyjaciółkę. W trakcie wyprawy poznaje małego Mateo, syna właściciela cyrku. Wspólnie tworzą spektakl, który przynosi Turu wielki rozgłos. Mimo sławy i scenicznego sukcesu rozśpiewana kurka nie zamierza jednak zrezygnować z misji odnalezienia ukochanej Isabel.

Termin: 27.07.2021, godz. 10:00, czas trwania: 80 min.

Plakat przedstawiający mini kadry z bajek. Więcej informacji w tekście.
Skip to content