Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Plakat z ofertą zajęć MGOKIS Dobczyce na rok 2023/2024, utrzymany w kolorach: zielonym, czerwonym, żółtym, niebieskim i białym. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, dotyczący zajęć z gimnastyki sportowej, z motywem gimnastyka. Więcej informacji w tekście.
Wielokolorowy plakat dotyczący zajęć z hip hopu, z motywem tancerza. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć Intox Pompon, utrzymany w kolorystyce bieli, różu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć K-POP Dance, z wizerunkiem instruktorki, utrzymany w kolorystyce, czerni, brązów i koloru morskiego. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny, utrzymany w kolorach szarości, błękitu, czerwieni i żółci, dotyczący zajęć z gimnastyki korekcyjnej, z motywem dzieci ćwiczących z piłkami. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zajęć latino solo, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Barka Nowa Wieś, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce pomarańczu, żółci i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat informacyjny dotyczący naboru do Orkiestry Dętej Dobczyce, z motywem saksofonu, utrzymany w kolorystyce brązów i złota. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej Muzopozytywni, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce pomarańczu i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o naborze do grup kółka plastycznego, z motywem kolorowych kredek. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru do Sekcji Wokalnej MGOKIS, z motywem mikrofonu w dłoni, utrzymany w kolorystyce czerwieni i czerni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący zapisów na zajęcia z tańca nowoczesnego, z motywem tancerzy, utrzymany w kolorystyce granatu, błękitu, różu i czerwieni. Więcej informacji w tekście.
Plakat dotyczący naboru na zajęcia tańca towarzyskiego, z motywem tańczącej pary, utrzymany w kolorystyce fuksji, czerni i fioletu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach na zajęcia taneczno-baletowe, z motywem tancerki, utrzymany w kolorystyce fuksji i różu. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zajęciach baletowych, utrzymany w kolorystyce różu i fuksji, z motywem baletnicy. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem młodych tancerzy w strojach krakowskich (2 dziewczynki, 2 chłopców). Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem dwojga tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.
Plakat informujący o zapisach do ZPiT Dobczyce, z motywem 5 tancerzy w strojach ludowych. Więcej informacji w tekście.

Newsletter

Ostatnie wpisy

Facebook
BIP

„Żywobycie Kliszczaków na szkle malowane” – zaproszenie na wystawę malarstwa

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa „Żywobycie Kliszczaków na szkle malowane”, które odbędzie się 16 marca 2022 roku, o godzinie 17:30, we foyer Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających do 6 maja 2022 roku. Autorem całego cyklu jest pan Zdzisław Słonina – malarz, rzeźbiarz, fotograf, Członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski.

„Żywobycie Kliszczaków na szkle malowane” – to cykl ponad czterdziestu obrazów, które powstały w 2020 roku, w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cykl przedstawia życie na wsi z czasów dzieciństwa artysty. Wszystkie obrazy wykonano techniką malarstwa na szkle.

W całym cykli dominują, niezwykle lubiane przez artystę czyste kolory – soczyste czerwienie, błękity, zielenie, żółcienie czy brązy. Przedstawiane postacie często ozdabiane są aniołkami, ptaszkami i kwiatami co sprawia, że jego styl jest niepowtarzalny i łatwo rozpoznawalny wśród innych twórców. Malarstwo Zdzisława Słoniny jest bardzo kolorowe i dekoracyjne, charakteryzuje się brakiem cieni i laserunków.

Zdzisław Słonina pochodzi z Bogdanówki (gmina Tokarnia). W Świątnikach Górnych mieszka od 1979r. Od połowy lat siedemdziesiątych XX w. rzeźbi, maluje, fotografuje. Swoją twórczość traktuje jako spełnienie życiowego powołania i pasji.

Członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych oraz Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła Małopolski. Wieloletni dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Świątnikach Górnych /1991 – 2011/ i były prezes Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Laureat wielu konkursów krajowych i regionalnych w dziedzinie rzeźby w drewnie oraz malarstwa na szkle.

Na swoim koncie ma 40 wystaw indywidualnych oraz udział w 139 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Zdzisław Słonina jest jednym z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych twórców ludowych w Polsce. Wykonuje prace – zarówno rzeźby jak i obrazy na szkle – głównie o tematyce sakralnej, czasami wykonuje dzieła o tematyce ludowej lub historycznej. Malarstwo Zdzisława Słoniny jest bardzo kolorowe i dekoracyjne, charakteryzuje się brakiem cieni i laserunków.

Jego prace znajdują się w: Muzeum Archidiecezjalnym w Krakowie, Muzeum Etnograficznym w Krakowie, Muzeum Etnograficznym w Toruniu, Muzeum Regionalnym w Myślenicach, Państwowym Muzeum na Majdanku, Muzeum Sztuki Ludowej w Otrębusach, Muzeum Ślusarstwa w Świątnikach Górnych oraz zbiorach prywatnych w Ameryce, Australii i Europie.

Oficjalny plakat wystawy malarstwa na szkle Zdzisława Słoniny. Więcej infomracji w tekście.
Fragment pracy Zdzisława Słoniny, przedstawiającej wbijanie krzyżyków.
Skip to content