Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Bajkowy lipiec

Dla miłośników animacji przygotowaliśmy wakacyjną niespodziankę.W dniach 12 i 26 lipca wyświetlimy 2 bajki:

  • 12.07.2022 – „Pszczółka Maja. Mały wielki skarb”
  • 26.07.2022 – „Skąd się biorą sny”

Obydwa seanse rozpoczną się o godzinie 10:00, w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach (ul. Szkolna 43). Bilety, w cenie 5 zł/ osobę będzie można nabyć od godziny 09:30.

Rezerwacje biletów grupowych przyjmowane są telefonicznie, pod nr. tel. 533 990 660.

„Pszczółka Maja. Mały wielki skarb”

Najbardziej porywająca i zabawna część przygód słynnej pszczółki i jej skrzydlatej ekipy.  Tym razem Maja i Gucio wyruszają z tajną misją. Od tego czy uda im się uratować małą księżniczkę mrówek zależą losy całej łąki.  

Wiosna nie zdążyła się jeszcze na dobre rozpocząć, a Maja i Gucio już wyruszają z ula w poszukiwaniu przygody. Napotkany na łące tajemniczy wędrowiec powierza im opiekę nad magiczną złotą pestką, którą mają dostarczyć do pałacu na Sekretnym Wzgórzu.

W tak niebezpieczną misję najlepiej zabrać zaufanych kompanów. Maja i Gucio proszą więc o pomoc nieustraszonych mrówczych wojowników Zenka i Gienka. Dzielna drużyna rusza w drogę, nie mając pojęcia, że ich tropem podąża cały wachlarz typów spod ciemnej gwiazdy: chciwi łowcy nagród, tajni wysłannicy obcych łąk i zwykłe skrzydlate opryszki.

Na dodatek wkrótce okaże się, że pestka tak naprawdę jest jajkiem, z którego wykluje się mała sympatyczna, ale nieco nieogarnięta mrówka.

Termin 12.07.2022, godz. 10:00, czas trwania: 85 min., miejsce: MGOKiS Dobczyce, aula RCOS-u, ul. Szkolna 43.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w dniu emisji (od godz. 09:30). Rezerwacja telefoniczna biletów grupowych: Biuro MGOKiS, tel. 533 990 660.

Plakat bajki "Pszczółka Maja. Mały Wielki Skarb", która zostanie wyświetlona w RCOS. Na plakacie bajkowe postacie. Więcej informacji w tekście.

„Skąd się biorą sny”

Co się dzieje w głowie, kiedy śpimy i jak powstają sny? Czy da się wejść do cudzych fantazji i przeżyć tam najbardziej niesamowitą przygodę, jaką można sobie wyobrazić? O tym przekona się dzielna bohaterka animacji w reżyserii Kima Hagena Jensena – twórcy zwariowanych i rozśpiewanych postaci z przeboju „Disco Robaczki”. Czas na prawdziwą jazdę bez trzymanki, jaka nawet Wam się nie śniła!

Spokojne życie Minny komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny a ich ojciec postanawia, że zamieszkają wszyscy w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza jednak dawać za wygraną i próbuje zrobić wszystko, aby pozbyć się małej intruzki.

Przypadkowo pewnej magicznej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny. Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy stają się jej przyjaciółmi i uczą ją tajników swojej pracy. Dzięki nim Minna wpada na genialny pomysł. Planuje stworzyć dla siostry sen, który wystraszy niesforną  dziewczynkę raz na zawsze. 

Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli. Minna wpada w panikę i decyduje się wkroczyć do zaprojektowanego przez siebie świata snów, aby ruszyć Jenny na ratunek. Ta przygoda przejdzie wszystkie najśmielsze wyobrażenia!

Termin 26.07.2022, godz. 10:00, czas trwania: 77 min., miejsce: MGOKiS Dobczyce, aula RCOS-u, ul. Szkolna 43.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w dniu emisji (od godz. 09:30). Rezerwacje telefoniczne biletów grupowych: Biuro MGOKiS, tel. 533 990 550.

Plakat bajki "Skąd się biorą sny", która zostanie wyświetlona w RCOS. Na plakacie bajkowe postacie. Więcej informacji w tekście.

 

Zajawka wydarzenia pt. Bajkowy lipiec. Plakat przedstawia wycinki z bajek "Pszczółka Maja. Mały wielki skarb" oraz "Skąd się biorą sny". Więcej informacji w tekście.
Skip to content