Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Bajkowy sierpień

Dla miłośników animacji, w sierpniu przygotowaliśmy kolejną wakacyjną niespodziankę. W dniach 09 i 16 sierpnia wyświetlimy 2 bajki: „Mała Wielka Stopa 2” ( 09.08.2022) i „Kraina Smoków” (16.08.2022).

Obydwa seanse rozpoczną się o godzinie 10:00, w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach (ul. Szkolna 43). Bilety, w cenie 5 zł/ osobę będzie można nabyć od godziny 09:30.

Rezerwacje biletów grupowych przyjmowane są telefonicznie, pod nr. tel. 533 990 660.

„Mała Wielka Stopa 2”
MGOKiS Dobczyce zaprasza wszystkie dzieci do Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego na emisję bajki: „Mała Wielka Stopa 2”

Film współtwórcy takich animowanych hitów jak „CORGI, PSIAK KRÓLOWEJ”, „JAK UKRAŚĆ KSIĘŻYC”, „EPOKA LODOWCOWA 4”, „MINIONKI”. Fantastyczna oprawa graficzna i animacja na najwyższym światowym poziomie!

Gdy świat jest w potrzebie może liczyć na Adama i jego nietypową rodzinkę! Nie ważne czy jesteś mały, wielki, kosmaty czy zupełnie bezwłosy, jeśli masz odwagę, fantazję i jesteś trochę zwariowany, możesz dokonać wielkich rzeczy i przeżyć niesamowitą przygodę.

Pamiętacie Adama, który odkrył, że jego zaginiony ojciec jest potomkiem legendarnego Yeti? Okazało się, że Adam też odziedziczył po nim niesamowite zdolności, które teraz bardzo mu się przydadzą. Jego tata, który dzięki wielkiej popularności pomaga chronić przyrodę, wyrusza na ratunek mieszkańcom dalekiego rezerwatu. Tutejsze zwierzęta zagrożone są wyginięciem, bo bezduszne szefostwo wielkiej firmy paliwowej zamierza w samym środku puszczy zbudować wielką fabrykę.

Od wyjazdu ojciec nie daje znaku życia, więc Adam zbiera swoją rodzinę i kosmatych przyjaciół z niedźwiedziem Burym i szopem Huncwotem na czele, by wyruszyć z misją ratunkową.
To co odkryją w dalekiej puszczy, zjeży im włos na głowie i futro na grzbiecie. Będą musieli użyć wszystkich swych ludzkich i zwierzęcych talentów, aby pokonać intruzów, odnaleźć zaginionego ojca i ocalić rezerwat.

Termin 09.07.2022, godz. 10:00, czas trwania: 89 min, miejsce: MGOKiS Dobczyce, aula RCOS-u, ul. Szkolna 43, bilety w cenie 5 zł do nabycia w dniu emisji (od godz. 09:30). Rezerwacja telefoniczna biletów grupowych: Biuro MGOKiS,, tel. 533 990 660.

Plakat bajki "Mała Wielka Stopa 2", z motywem bajkowych postaci. Więcej informacji w tekście.

„Kraina smoków”
MGOKiS Dobczyce zaprasza wszystkie dzieci do Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego na emisję bajki: „Kraina smoków”

Nie ważne jak bardzo się różnicie. Jeśli macie wspólny cel, razem możecie pokonać największe przeciwności. Ekranizacja bestsellerowej książki dla dzieci i młodzieży, która znalazła ponad 3 miliony nabywców na całym świecie.


Zaciszna Smocza Dolina, czyli spokojna przystań wszystkich smoków jest zagrożona najazdem ludzi. Wiele wskazuje na to, że zażegnany przed wiekami konflikt między ludźmi i smokami może rozgorzeć na nowo. W tej sytuacji dzielny srebrny smok Lung, wiedziony wiarą w legendę o smoczym raju, postanawia wyruszyć na jego poszukiwanie. Jest przekonany, że to właśnie tam wszystkie smoki będą już na zawsze bezpieczne. Bez zgody Smoczych Mędrców wymyka się z Doliny w towarzystwie zaprzyjaźnionego leśnego skrzata.

Po drodze dołącza do nich pewien chłopiec, który uważa się za „smoczego jeźdźca”, choć do tej pory smoki oglądał tylko na obrazkach. Tropem tej niezwykłej trójki podąża pewna niebezpieczna istota, która na rozkaz ludzi o mrocznych sercach, ma pokrzyżować ich plany. Smok, chłopiec i skrzat to jednak niezwykłe trio, a ich odwaga, spryt i poczucie humoru, okażą się bardzo skuteczną bronią

Termin 16.08.2022, godz. 10:00, czas trwania: 93 min., miejsce: MGOKiS Dobczyce, aula RCOS-u, ul. Szkolna 43, bilety w cenie 5 zł do nabycia w dniu emisji (od godz. 09:30). Rezerwacje telefoniczne biletów grupowych: Biuro MGOKiS, tel. 533 990 550.

Plakat bajki "Kraina smoków" z motywem postaci bajkowych. Więcej informacji w tekście.
Zajawka cyklu "Bajkowy sierpień". Zdjęcie przedstawia kadry z bajek "Mała Wielka Stopa 2" i "Kraina smoków"
Skip to content