Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach

Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych „Hej, Kolęda, Kolęda” 2023

Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe są niezwykle ważnym elementem kultury ludowej, a kolędowanie i obrzędowość kolędnicza wpisują się w wielowiekową polską tradycją.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dobczycach oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach serdecznie zapraszają, dziecięce, młodzieżowe i dorosłe grupy kolędnicze działające na terenie powiatu myślenickiego i prezentujące autentyczne formy kolędowania charakterystyczne dla regionu, z którego się wywodzą, do udziału w Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych „Hej Kolęda, Kolęda…”.

Przegląd odbędzie się 22 stycznia 2023 roku o godz. 15:00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach. Zgłoszenia (wyłącznie na załączonych drukach) należy dostarczyć do MGOKIS tradycyjną pocztą lub elektronicznie (e-mail. biuro@mgokis.dobczyce.pl) do 16 stycznia 2023 r.

Zachęcamy do udziału!

Materiały do pobrania:

Plakat Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych, kolorystyka bieli, granatu i żółci, motyw kolędników z gwiazdą. Więcej informacji w tekście.
Skip to content